V GRAND PRIX POLSKI 2023 W WARCABACH 64-POLOWYCH

877

13 maja 2023r w Żerkowie odbył się V GRAND PRIX POLSKI 2023 w warcabach 64-polowych

Z up. Polskiego Związku Warcabowego organizatorem zawodów był Wielkopolski Związek Warcabowy przy współpracy z UKS Komorzanka Komorze, Gminą Żerków, Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Żerków, Ośrodkiem Kultury i Rekreacji Mickiewiczowskim Centrum Turystycznym w Żerkowie

W piątym Grand Prix Polski 2023 w warcabach 64-polowych wystartowało 122 zawodników z kraju i zagranicy. Turniej rozegrano w ramach ligi żaków, orlików, młodzików oraz ekstraligi i podzielono na kategorie: dziewcząt oraz chłopców do lat 8, 10, 13 a także kobiet i mężczyzn powyżej 13 lat.

Klasyfikacja najlepszych w kategorii dziewcząt do 8 lat:

  1. Małgorzata Knap (SRW Rychlik)
  2. Natalia Pauszek (SRW Rychlik)
  3. Antonina Stróżyk (MKSW Pat Miejska Górka)

Klasyfikacja najlepszych w kategorii chłopców do 8 lat:

  1. Jan Żukrowski (UKS Komorzanka Komorze)
  2. Bartosz Kasperski (UKS Roszada Lipno)
  3. Wojciech Mirkiewicz (UKS Komorzanka Komorze)

Klasyfikacja najlepszych w kategorii dziewcząt do 10 lat:

  1. Danuta Bożejewicz (UKS Komorzanka Komorze)
  2. Katarzyna Dobiała (UKS Roszada Lipno)
  3. Wiktoria Bednarek (UKS Komorzanka Komorze)

Klasyfikacja najlepszych w kategorii chłopców do 10 lat:

  1. Wiktor Krela (LUKS Gry Logiczne Wronki)
  2. Igor Moliński (SWKS Sowa Bielawa)
  3. Michał Leśniewski (UKS Roszada Lipno)

Klasyfikacja najlepszych w kategorii dziewcząt do 13 lat:

  1. Gabriela Rumińska (UKS Roszada Lipno)
  2. Maja Rydz (UKS Komorzanka Komorze)
  3. Klaudia Kościańska (UKS Komorzanka Komorze)

Klasyfikacja najlepszych w kategorii chłopców do 13 lat:

  1. Kajetan Brzozowski (UKS Roszada Lipno)
  2. Adam Przydryga (UKS Komorzanka Komorze)
  3. Wiktor Grzebyszak (UKS Komorzanka Komorze)

Klasyfikacja najlepszych w kategorii kobiet powyżej 13 lat:

  1. Patrycja Tomczak (UKS Komorzanka Komorze)
  2. Agata Flisikowska (SRW Rychlik)
  3. Aleksandra Łukomska (UKS Komorzanka Komorze)

Klasyfikacja najlepszych w kategorii mężczyzn powyżej 13 lat:

  1. Bartosz Maniecki (UKS Struga Marki)
  2. Tymoteusz Myszuk (UKS Roszada Lipno)
  3. Marcin Wocial (GKS Diagram Mińsk Mazowiecki)

Relacja oraz zdjęcia aut. Andrzej Ziaja