Niespodzianki w półfinałach!

738

W zakończonych w minioną niedzielę w Sępólnie Krajeńskim półfinałach 37. Mistrzostw Polski nie brakuje niespodzianek. Największą z nich bezdyskusyjnie jest awans zawodnika Roszady Lipno Mateusza Niczyporuka, który w ostatniej rundzie wykorzystał błąd Mirosława Kobylińskiego (100 Gram Warszawa), którego po raz pierwszy w historii, od momentu wprowadzenia nowej formuły rozgrywania mistrzostw, zabraknie w finale. Również niespodzianką in plus jest dobra postawa Stanisława Urbanka (Mazovia Mińsk Mazowiecki), który awansował bez najmniejszego problemu.

Poza wymienioną dwójką zawodników udział w finale zapewnili sobie – z grupy B: Natalia Sadowska (Mazovia), Bartosz Gronowski (Lokator Gniezno), Przemysław Pałeczny (Kociołki Sarbia-Sarbka) oraz z grupy A: Mariusz Adamaszek (Gry Logiczne Wronki), Leon Mikulicz (Admirał Szczecin) oraz Bartosz Goliński (Mazovia).

Listę rezerwowych tworzą zawodnicy którzy uzyskali minimum 8 punktów (50%+1) w kolejności zajętych miejsc. Kolejność pomiędzy zawodnikami zajmującymi identyczne miejsca w różnych grupach ustala się porównując zdobyte punkty i dalej pozostałe kryteria zgodnie z zasadami systemu szwajcarskiego zamieszczonymi w Kodeksie Warcabowym.

Do półfinalistów dołączą medaliści z ubiegłego roku – Damian Reszka (Lokator), Oskar Budis (Sokół Wrocław) oraz Mariusz Ślęzak (Czarna Damka Lututów).

Finał zostanie rozegrany w Makowicach w dniach 7-14 lipca 2013 r. Więcej informacji o finale już wkrótce na stronie poświęconej finałowi 37. Mistrzostw Polski.

Klasyfikacja końcowa: grupa A | grupa B | partie

Galeria zdjęć: Danuta Skrzyńska | Jacek Pawlicki | Piotr Szybowicz

Również o turnieju można przeczytać w serwisie Bielawianin.pl.