Mecz Kadra CROSS – Unia Horyniec

918
2012_100_mecz_cross_unia

W dniach 18-23 sierpnia 2012 roku w Pensjonacie „Hetman” w Horyńcu-Zdroju przebywała Kadra Polski Stowarzyszenia CROSS Niewidomych i Słabowidzących w Warcabach na zgrupowaniu przed Mistrzostwami Europy w Truskawcu. Poprzedni zarząd klubu zaaranżował na ten okres 3 spotkania z młodzieżą horynieckiej UNII. Podczas Święta Pieroga rozegrano 2 mecze o krótkim czasie gry (40 minut na partię). Oba mecze zawodnicy Unii przegrali po 7:11. Mecze cieszyły się dużym zainteresowaniem obecnych na tym święcie. Sędzią głównym był Leszek Łysakowski. Oto wyniki na 9 warcabnicach:

9. Loroch Zygfryd „Jantar” Gdańsk – Wołczak Wojciech 0:2

Następnego dnia „podrażniona” Unia wzmocniła skład i już w partii rankingowej (całkowity czas gry 180 minut) w sali pensjonatu „Hetman” wygrała 12:6. Oto szczegółowe wyniki:

9. Tołwiński Józef „Victoria” Białystok – Wołczak Wojciech 1:1

Spotkania toczyły się w przyjacielskiej atmosferze i były pomocne obu drużynom. Dla kadry Polski był to wartościowy sparing przed Mistrzostwami Europy w Truskawcu (Ukraina) na które bezpośrednio z Horyńca-Zdroju wybierali się a dla horynieckich zawodników wspaniały trening z zawodnikami doświadczonymi, wielokrotnymi medalistami mistrzostw Polski. Zawodnicy „Unii” życzyli medalowych sukcesów swoim przeciwnikom w mistrzostwach w Truskawcu. Teraz z napięciem obserwują wyniki ogłaszane w internecie.