Ewa Kosobudzka Mistrzynią Polski 2012, Pitagoras Pęgów najlepszy w drużynówce!

1081
2012_100_mpk

W rozegranych w tym tygodniu w Dąbkach XXXVI Indywidualnych Mistrzostwach Polski zwyciężyła niespodziewanie Ewa Kosobudzka (Mazovia Mińsk Mazowiecki). Wyprzedziła ona lepszym wartościowaniem brązową medalistkę tegorocznej Olimpiady Sportów Umysłowych Natalię Sadowską (Mazovia), Monikę Pyrcz (Grom Złota Dama Poczesna) oraz Annę Chylewską-Sroka (Lokator Gniezno). Wszystkie powyższe zawodniczki zdobyły po 10 punktów.

W dniu dzisiejszym rozegrano I Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet w grze błyskawicznej. W turnieju zwyciężyła drużyna Mazovii Mińsk Mazowiecki, która na dystansie 7 rund zdobyła 12 punktów. Drugie miejsce przypadło Pitagorasowi Pęgów (11 punktów), a na najniższy stopniu podium uplasowała się pierwsza drużyna GZ LZS Darłowo (9 punktów).

Również dziś rozpoczęły się IX Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet. Po 2 rozegranych rundach na czele trzy drużyny GZ LZS Darłowo, Pitagoras Pęgów oraz Mazovia Mińsk Mazowiecki. Zgromadziły one po 3 punkty.

Pitagoras Pęgów nieoczekiwanie zwyciężył w zakończonych 1 września IX Drużynowych Mistrzostwach Polski Kobiet.. Drugie miejsce zajęła drużyna nowej Mistrzyni Polski Ewy Kosobudzkiej – Mazovia Mińsk Mazowiecki, a na najniższym stopniu podium, co jest również niespodzianką, uplasowała się drużyna GZ LZS Darłowo, która wyprzedziła jednym punktem wartościowania bardziej utytułowane koleżanki z Lokatora Gniezno.

Klasyfikacja końcowa: XXXVI Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet | I Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet w grze błyskawicznej | IX Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet