Kadra Polski i kalendarz

979

Kalendarz krajowy – 2014

Wszystkie szczegółowe regulaminy najbliższych imprez można pobrać w naszym kalendarzu. Ustalony już został termin i lokalizacja Drużynowych MP. Spodziewamy się powrotu do w miarę przyzwoitej frekwencji (7-8 drużyn). Tak przynajmniej ma to wyglądać na podstawie deklaracji klubowych działaczy. Nowinką (ciekawostką) tegorocznych wydarzeń są MP w grze błyskawicznej. Liczymy na swoisty sojusz 64 i 100. Impreza odbędzie się w Poznaniu, zatem w bardzo dogodnym dla wielu miejscu. W sobotę 64 a w niedzielę 100. Niezależnie od tytułó, medali i nagród w obu mistrzowskich turniejach, firma PCBEST ufundowała puchar i dodatkowe nagrody pieniężne dla … najlepszych “w dwuboju”.

 

Kadra Polski – wyjazdy zagraniczne

Zgodnie z naszymi obowiązkami, regularnie podajemy do Ministerstwa Sportu skład naszej kadry w poszczególnych konkurencjach (100 i 64) oraz kategoriach wiekowych. Za te sprawy odpowiada w Zarządzie Kol.Damian Reszka. W pliku PDF można zapoznać się z aktualnym składem kadry (w przypadku uwag, prosimy o kontakt z kol.Damianem). Dokument ten wyjasnia zatem KTO będzie nas reprezentował na MME na Białorusi. 

 

 

Kadra młodzieżowa

Dokładnie dzisiaj mija termin składania wniosków o dofiinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF) dla sportów umysłowych. Szczegóły o co wnioskował PZWar przekazaliśmy drogą emailową dla klubów które odpowiedziały na nasz apel o przekazanie danych kontaktowych. Merytorycznie sprowadza się to do następujących działań:

  1. Bielawa 17-20 lipca. Zgrupowanie kadry do lat 14 
  2. Pińsk (Białoruś) 1-7 sierpnia. Młodzieżowe ME
  3. Dąbki 10-14 września. Zgrupowanie Kadry do lat 14
  4. Tallin (Estonia) 26 października – 1 listopada. Młodzieżowe MŚ do lat 10 i 13
  5. Bielawa 8-14 listopada. Zgrupowanie kadry w kategoriach starszych (16 i 19)
  6. Dąbki 16-22 grudnia. Młodzieżowe MŚ do lat 16 i 19

Niestety nie jesteśmy w stanie powiedzieć nic o kosztach. Jeżeli otrzymamy dofinansowanie w wysokości o jaką wnioskujemy – wszyscy reprezentanci będą mieli całość sfinansowaną na poziomie od 80 do 100%. Poczekajmy na decyzję MSportu. Spodziewamy się, że rozstrzygnięcie tego konkursu będzie dosyć szybkie. Dotyczy on bowiem trzech związków w tym dwóch znacznie od nas silniejszych (brydż i szachy).  COŚ na pewno powinniśmy otrzymać.  Przygotowujemy się już do podróży na Białoruś (sprawę koordynuje kol.Syllwia Dęga-Zamrzycka przy współpracy Kol.Magdy Pawłowskiej).  Mamy ofertę na wyjazd autokarem (start z Gdańska) za 10.000zł, ale sprawdzamy jeszcze możliwości zorganizowanego transportu po stronie białoruskiej. 

Skład na kolejne imprezy po MME nie jest przesądzony! W tym roku postanowiliśmy rozliczać z wyników i wymagać. Prosimy zapoznać się z zasadami udziału młodzieży w imprezach mistrzowskich w pliku. Zasady te nie dotyczą jedynie miejsc sponsorskich na MŚ w Dąbkach. O nich decydują miejscowi organizatorzy. Oni też mają przywilej wystawienia jeszcze jednego zawodnika w przypadku nieparzystości.

 

Kadra seniorska

I w tym przypadku wiele zależy od dofinansowania. Posiadamy środki własne, wypracowane z imprez w Kołobrzegu i Szklarskiej Porębie. Ze środków tych spłacamy dawne długi PZWarc, sfinansowaliśmy też z nich wyjazd do Cannes i w czarnym scenariuszu (brak dofinasowania) wystarczą jeszcze na Pragę i opłatę wpisowego na ME w Tallinie. Jesteśmy jednak dobrej myśli i spodziewamy się dofinansowania ze środków Budżetu Państwa (to inna pula niż FRKF) na poziomie zbliżonym do roku ubiegłego (35.000). Jakie imprezy będa zatem objęte dofinansowaniem? Oto lista zgodnie z wnioskiem złożonym do MSportu:

  1. Praga 7-13 czerwca. ME rapid, mecz z Czechami i turniej “Złota Praga”.  6 osób 
  2. Heerhugowaard Open (Holandia) 12-19 lipca. 4 osoby
  3. Bacoli Open (Włochy) 21 września – 1 października. 4 osoby
  4. Mistrzostwa Europy – Tallin (Estonia). 6 osób

Dlaczego te imprezy? Praga i Tallin są poza dyskusją, zaplanowaliśmy to wcześniej. Z innych możliwych turniejów zagranicznych wybraliśmy dwa, które są jednocześnie kwalifikacjami do World Mind Games. Gwarantuje to udział całej czołowki światowej, a rywalizować należy z najlepszymi. Oczywiście o tym kto gdzie pojedzie zadecydują wyniki rozpoczynającego sie za kilkadziesiąt godzin finału MP. Przewidzieliśmy też udział kobiet. Patrząc matematycznie na przyjęte przez nas zasady, sfinansowany niemal w całości wyjazd na te imprezy powinien dotyczyć 10 mężczyzn i 2-4 kobiet. Szczegółowo zasady wyjazdów na te imprezy zostały opisane w pliku PDF.

Pozostaje mieć nadzieję, że nasi zawodnicy przywiozą do kraju normy i wiele puntków rankingowych! Nasze dwie czołowe warcabistki mają bardzo poważne szanse zakwalifikowania się na turniej do Pekinu. Do imprezy awansuje 12 zawodniczek. Musi to być jedna Chinka ale jest też ograniczenie do dwóch z jednego kraju. Liczone będą punkty z Wageningen (wygrana N.Sadowskiej i wysokie miejsce A.Flisikowskiej), MŚ w Mongolii (sporo punktów na koncie N.Sadowskiej) oraz wyniki w Heerhugowaard i Bacoli. Jest szansa! Pani Arleta ma dodatkowe zadanie znaleźć się w dziesiątce kobiet w Herhoogowaard. Jeżeli nie uzyska takiego wyniku, o drugie miejsce obok N.Sadowskiej do Bacoli rywalizować będą wszystkie uczestniczki MP kobiet.  Więcej o tych zasadach w linku powyżej.

 


Kalendarz na rok 2015

W pliku PDF możecie Państwo zobaczyć nasz projekt. Prosimy o uwagi, ale również o propozycję organizacji tych imprez. Na początku czerwca chcemy ten temat zamknąć. Bardzo prosimy o przysyłanie swoich propozycji do końca maja.

W kalendarzu nie ma wielkich rewolucji. Chcemy kontynuować wspólne MP w blica 100 i 64, zostawiamy weekend majowy na imprezy lokalne i na turniej, który już zwykle w tym terminie się odbywa (Frilej). Podobnie z terminem listopadowym. Działacze i warcabowi donatorzy z Bielawy i okolic obiecują, że turniej Gór Sowich będzie kontynuowany na dobrym poziomie. 

Dwie imprezy są wpisane nico na wyrost. To są imprezy o które PZWarc zamierza się ubiegać – Mistrzostwa Świata do lat 10 i 13 oraz Mistrzostwa Europy 64. Decyzją federacji, członków FMJD, nie ma już Sekcji Russian/Brazilian w FMJD. Jest sekcja 64 Russian i oddzielna sekcja 64 International. Nie musimy już zatem startować w imprezach w warcaby rosyjskie. Oczywiście PZWarc nikomu tego nie zabrania ale koncentrujemy się na NASZYCH warcabach. Nowa sekcja działa w 100% w strukturach FMJD czyli nie ma swojego Prezydenta i całej otoczki organizacyjnej, ale jedynie koordynatora ustanowionego przez Zarząd FMJD. Tym koordynatorem jest Lelio Markos z Brazylii. Według planów w roku przyszłym odbędą się Mistrzostwa Kontynentów a w 2016 Mistrzostwa Świata. My chcemy zorganizować ME. Ma to być turniej trwający tydzień, jednocześnie seniorski i juniorski.

 

Rozliczenia PZWarc

Finanse związku muszą być maksymalnie przejrzyste. Jedynie pełne obroty poprzez rachunek bankowy to gwarantują. Nie będziemy rozliczać rachunków w których jest wpisane “zakwaterowanie i wyżywienie uczestników”. Nawet jeżeli jest taki rachunek od wystawcy, to musi on być szczegółowo opisany ilościowo i tak to jest realizowane w naszej księgowości. 

Proszę zatem pamiętać, że nie prowadzimy obrotu gotówkowego! Jedynie przy imprezach masowych i naprawdę wyjątkowych i uzgodnionych wcześniej sytuacjach będzie to możłiwe. Często kluby podnoszą problem, że nie mogą zapłacić bez rachunku. Prosimy o emial – rachunek wyślemy niezwłocznie. Dokładnie ta sama zasada obowiązuje, jeżeli chodzi o inne rozliczenia. Prosimy po prostu emailem napisać co jest potrzebne, na kogo rachunek ma być wystawiony i sprawa zostanie niezwłocznie załatwiona. 

 

Kontakt z PZWarc

Cały czas pracujemy nad uporządkowaniem naszych baz danych. Ale prawda jest też taka, że adres oficjany klubu nie zawsze odpowiada adresowi faktycznemu, na który chcecie Państo otrzymywać korespondencję. To samo z adresem email. W marcu prosiliśmy kluby (http://warcaby.pl/home/1190-informacja-dla-klubow) o takie informacje. Jak do tej pory zareagowało 17 klubów. Te kluby zaczynają otrzymywać informacje bardziej szczegółowe o działalności związku. Wszystkich pozostałych prosimy ponownie o te informacje.