82 zawodników na II warcabowych mistrzostwach w Bydgoszczy!

472

W ostatnich latach miłośnicy warcabów z Bydgoszczy nie mieli okazji zagrania w zawodach lub podnoszenia swoich umiejętności na specjalistycznych zajęciach. Od roku bydgoski MDK 1 poszerza swoją ofertę w tej dziedzinie. W maju 2013 roku odbyły się tutaj otwarte warcabowe mistrzostwa województwa z udziałem aktualnego mistrza Polski i członków kadry narodowej juniorów. Comiesięczny turniej warcabów międzynarodowych miał już XVII edycję.

W I warcabowych mistrzostwach Bydgoszczy szkół podstawowych w kwietniu 2013 roku startowało 49 warcabistów. W tym roku w zmaganiach uczestniczyło aż 82 zawodników (49 chłopców i 33 dziewczynki) z 13 bydgoskich placówek ! Organizacji zawodów oprócz MDK 1 podjął Miejski Szkolny Związek Sportowy. Ceremonię otwarcia i zamknięcia turnieju prowadził dyrektor MDK 1 Piotr Skowroński. Koordynatorem zawodów była Anna Sternalska – Lepak, a obowiązki sędziego sprawował Piotr Szybowicz i Mikołaj Włoch. Grano przy wykorzystaniu systemu szwajcarskiego, na dystansie 7 rund z czasem 15 minut na zawodnika. W turnieju prowadzono klasyfikację drużynową dziewcząt i chłopców. Do wyniku drużyny zaliczano 3 najlepsze zdobycze punktowe uczniów z danej szkóły. Sprzęt do gry wypożyczył Piotr Szybowicz i LZS Szubin.

Do zdobycia było 30 medali (6 drużynowo i 24 indywidualnie). W klasyfikacji drużynowej chłopców zwyciężyła SP 60 przed SP 41 i SP 56. W klasyfikacji drużynowej dziewcząt tryumfowała SP 37 przed SP 47 i SP 60. W kategorii indywidualnej chłopców wygrali: Tomasz Straszewski (do lat 13), Bartłomiej Rydyński (do lat 11), Szymon Osiński (do lat 9) i Tymon Piechocki (do lat 7). W kategorii indywidualnej dziewczynek na najwyższym stopniu podium uplasowały się: Magdalena Błocińska (do lat 13), Inga Lubiszewska (do lat 11), Julia Rydyńska (do lat 9) i Natalia Pstrąg (do lat 7). Szczegółowe wyniki przedstawiają poniższe tabele. Na stronie znajdują się także galerie zdjęć z sali turniejowej i zakończenia imprezy.

źródło (pełne wyniki oraz galeria zdjęć): www.zs26.pl/warcabowa