MDMŚ po polsku, czyli Horyniec-Zdrój 2018

1034

Niedzielny wieczór 07.10.2018 na długo zapisał się w pamięci uczestników Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Świata w warcabach w Horyńcu-Zdroju.

Gwar na sali, przekomarzania… Organizatorzy rozpoczynają uroczystą ceremonię zakończenia Mistrzostw.
Szczęśliwe twarze najlepszych, promieniująca na zewnątrz satysfakcja z wyników, radość z odebranych trofeów. Brawa i wyrazy uznania przesyłane z trybun. Jednocześnie przecież rozczarowanie i sportowa złość przegranych, prywatne mocne postanowienia poprawy…

Mistrzowskie, ponadczasowe dźwięki ‘We are the Champions’ i zaskakujący deszcz złotego konfetti – tak uczciliśmy najlepsze warcabowe drużyny świata.

Tytuł Drużynowych Mistrzów Świata w kategorii chłopców odebrała reprezentacja Holandii: J.Slump, M.Weistra, E.Hageman.
Tytuł Drużynowych Mistrzyń Świata zdobyły reprezentantki Rosji: R.Ajupova, A.Bolshakova, S.Aprosimova

Dwie drużyny Reprezentacji Polski dziewcząt zajęły miejsca: ósme (K.Zaborniak, Z.Bosak, K.Pisarska) oraz dziesiąte (E.Lepak, K.Hulak, K.Kornaga).
W kategorii chłopców trzy nasze drużyny uplasowały się na lokatach: dziesiątej (J.Gazda, S.Wieczorek, A.Zyber-Moszak),jedenastej (J.Stacewicz, T.Urbańczyk, D.Basznianin) oraz trzynastej (S.Polinceusz, F.Szumera, B.Szymeczko)

Osiem dni wcześniej, w niedzielę 30 września Horyniec-Zdrój uroczyście powitał uczestników Mistrzostw.

W towarzystwie jesiennych, ale dokazujących promieni słonecznych kolorowy korowód drużyn z 12 krajów przeszedł przez centrum Horyńca do amfiteatru w Parku Zdrojowym, gdzie zawodnicy z Chin, Mongolii, Rosji, Białorusi, Łotwy, Ukrainy, Holandii, Estonii, Litwy, Włoch, Kazachstanu oraz Polski zostali uroczyście powitani przez organizatorów. Młodzi warcabiści odrobinę jeszcze nieśmiali, dopiero odnajdujący się w nowym miejscu, pełni nadziei na powiększenie swojego wyniku sportowego, chętni do konfrontacji z przeciwnikami i nauki przy warcabnicy. Wtedy wszystko jeszcze mogło sie wydarzyć 🙂

Za to, że mogliśmy uczestniczyć w tak wspaniałym wydarzeniu dziękujemy naszym Darczyńcom:

 

Fot. horyniec18.warcaby.pl