Amadeusz Zyber-Moszak brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów do lat 16! Mistrzostwa Świata Juniorów 2021 oficjalnie zakończone!

1041

Ach, co to był za turniej!

5 grudnia Prezydent Światowej Federacji Warcabowej Pan Jacek Pawlicki zakończył oficjalnie Mistrzostwa Świata Juniorów, które rozgrywane były w ośrodku Królowa Karkonoszy w Szklarskiej Porębie. W dniach 29.11-04.12.2021 rozegrano turniej w grze klasycznej, natomiast 5 grudnia poznaliśmy Mistrzów Świata w grze błyskawicznej. O tytuły w kategoriach do lat 10, 13, 16 i 19 walczyli reprezentanci i reprezentantki 13 państw: Białorusi, Czech, Holandii, Surinamu, Włoch, Francji, Rosji, Ukrainy, Łotwy, Litwy, Estonii, Kazachstanu i Polski. Łącznie w turnieju w grze klasycznej wzięło udział 184 zawodników, a w turnieju w grze błyskawicznej 208 zawodników!

Reprezentacja Polski wywalczyła jeden medal – brązowym medalistą Mistrzostw Świata w grze klasycznej w kategorii do lat 16 został utytułowany zawodnik UKS Roszada Lipno Amadeusz Zyber-Moszak! To już kolejny medal Amadeusza na międzynarodowej arenie – życzymy kolejnych sukcesów!

Pełne wyniki i galerie zdjęć można znaleźć na stronie turnieju: https://wyc21.warcaby.pl/ 

Dziękujemy sponsorom!

Chess & Checkers za ufundowanie koszulek całej naszej reprezentacji – gra z orzełkiem na piersi zawsze dodaje energii, oraz Fundacji Lotto za wsparcie finansowe tego wspaniałego turnieju!

Organizacja tak dużego wydarzenia w obecnych czasach nie była czymś łatwym, ale Polska jako wzorowy gospodarz oczywiście sobie poradziła! Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom i mamy nadzieję, że każdy ze Szklarskiej Poręby przywiózł tylko dobre wspomnienia 😉

Zarząd Polskiego Związku Warcabowego