Witold Bajkowski nie żyje

1527

Odszedł od nas nasz wielki przyjaciel – zawodnik, ale przede wszystkim znany jako sędzia warcabowy – Witold Bajkowski (OKS Sokół Wrocław).

Witek był bardzo zaangażowany w życie warcabowe – najczęściej można było go spotkać podczas sędziowania turniejów, szczególnie młodzieżowych. Prawie każdy warcabista usłyszał słynne powiedzenie “Cisza na Sali”. Nikt nie ma wątpliwości kto był autorem tych słów. Młodsi stażem sędziowie zawsze mogli liczyć na cenne wskazówki podczas pracy z Witkiem. Wychował wielu zdolnych sędziów, którzy zdobytą wiedzę wykorzystują podczas sędziowania turniejów krajowych i międzynarodowych. Wszyscy darzyliśmy go sympatią.

Do końca życia był bardzo aktywny (pomimo postępującej choroby) – nie było go widać podczas wykonywania obowiązków sędziowskich, aczkolwiek zawsze był obecny “duchem” na sali i gotów odebrać telefon od młodszych kolegów. Jeszcze wczoraj warcabiści mogli go spotkać na turnieju w Środzie Śląskiej, gdzie pojechał w odwiedziny do warcabowych przyjaciół… Nikt się nie spodziewał, że to ostatnie spotkanie przy warcabnicy…

Witku, będzie nam wszystkim, warcabistom, bardzo Ciebie brakowało… Twojego uśmiechu, poczucia humoru, wsparcia, życzliwości dla wszystkich. Starałeś się każdemu pomagać, zarówno tym młodszym, jak i dorosłym.

Żegnaj Witku, kiedyś spotkamy się ponownie w tym lepszym świecie i będziemy sędziować turniej warcabowy, a Ty jak zawsze powiesz przed rozpoczęciem rundy “Cisza na Sali”…

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w piątek (29.07.2022) o godz.15.00 na Cmentarzu Grabiszyńskim we Wrocławiu.

„Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych” Ks. Jan Twardowski

Zarząd Polskiego Związku Warcabowego
składa wyrazy głębokiego współczucia
Rodzinie i Bliskim śp. Witolda Bajkowskiego.