9. zwycięstwo Natalii Sadowskiej w Pucharze Świata!

973

W dniach 16-23 lipca 2022 r. w Holandii rozegrano turniej Heerhugowaard Open 2022. Zawody, z pulą nagród 6.000 euro odpowiadającą wadze trzech gwiazdek, zaliczane są do klasyfikacji Pucharu Świata.

W turnieju udział wzięło 83 zawodników, wśród których liczebnie przeważali Holendrzy. Rozgrywki prowadzone były w formie Open, w której kobiety rywalizowały z mężczyznami. Polskę reprezentowała arcymistrzyni Natalia Sadowska (Admirał Pcbest Szczecin).

Natalia zanotowała bardzo solidny występ odnosząc 3 zwycięstwa, remisując 5 partii, a przegrywając wyłącznie z aktualnym mistrzem świata, Roelem Boomstrą. Ostatecznie 11/18 punktów przy bardzo wysokim wartościowaniu pozwoliło Natalii zająć 14. miejsce w klasyfikacji ogólnej oraz 1. miejsce w klasyfikacji kobiet. Tym samym Natalia odniosła swoje 9. w karierze zwycięstwo wśród kobiet w turniejach zaliczanych do Pucharu Świata.

Naszej reprezentantce należą się tym większe brawa, że to drugie takie zwycięstwo w odstępnie zaledwie 2 tygodni. Wcześniej Natalia triumfowała w Rydze, o czym informowaliśmy TUTAJ.

W klasyfikacji Open zwyciężył grający pod flagą FMJD Aleksander Szwarcman przed Roelem Boomstrą (Holandia) i Thomym Mbongo (Kamerun).

Pojedynki poszczególnych rund zawodów znajdowały się w ofercie bukmachera ETOTO, który regularnie przygotowuje kursy warcabowych zmagań.