PZWarc rozpoczął szkolenie 300 nauczycieli w ramach kolejnej edycji “Warcabów w mazowieckiej szkole”

776

Pilotażowy program “Warcaby w mazowieckiej szkole” organizowany przez Polski Związek Warcabowy, Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego ruszył w 2021 roku. Objętych nim zostało 120 nauczycieli z 60 szkół na Mazowszu.

Po pozytywnym zaopiniowaniu przez uczestników oraz organizatorów pierwszych szkoleń, Prezes PZWarc, Damian Reszka, 12 marca 2022 r., dzięki uprzejmości Pana Jarosława Zaronia, Dyrektora MSCDN w Warszawie, zachęcał do wdrożenia analogicznych działań dyrektorów placówek z innych województw podczas Targów Edukacyjnych w Poznaniu. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że współpraca na Mazowszu jest kontynuowana, a jej zasięg został rozszerzony. Na mocy porozumienia pomiędzy PZWarc a MSCDN w 2022 roku Związek przygotuje aż 300 nauczycieli do nauczania warcabów w szkole. Ponadto nauczyciele z pierwszej edycji odbędą szkolenie uzupełniające, które pozwoli im na jeszcze lepsze realizowanie założeń programu, czyli wprowadzanie warcabów do szkół.