Półfinały 38. IMP zakończone

867

Bez niespodzianek zakończyły się tegoroczne półfinały 38. Indywidualnych Mistrzostw Polski w Warcabach 100-polowych. Turniej, który ponownie rozegrany został w gościnnym Sępólnie Krajeńskim przyciągnął 42 zawodników.

Zawodnicy zgodnie z regulaminem zostali podzieleni na dwie grupy. Do oczekujących już w finale medalistów z ubiegłego roku (Mariusz Adamaszek, Damian Reszka oraz Łukasz Kosobudzki – przyp. autor) z każdej grupy awansowało po 4 najlepszych zawodników. I tak z grupy A awansowali Natalia Sadowska (Mazovia Mińsk Mazowiecki) – 10 pkt., Arleta Flisikowska (Zuch Rychlik) – 10 pkt., Karol Dudkiewicz (Olymp Błonie) – 9 pkt. oraz Mariusz Ślęzak (Czarna Damka Lututów) – 9 pkt. Natomiast w grupie B awans wywalczyli Stanisław Urbanek (Sudety Kłodzko) – 10 pkt., Piotr Chmiel (Admirał Szczecin), Przemysław Oderkiewicz (Czarna Damka) oraz Bartosz Goliński (Mazovia) – wszyscy zdobyli po 9 pkt.

Turniej finałowy zostanie rozegrany w dniach 11-17 maja w Sępólnie Krajeńskim.

Listę rezerwową tworzą: 1. Oskar Budis, 2. Michał Szczybyło, 3. Marek Grymin, 4. Damian Jakubik, 5. Mirosław Kobyliński, 6. Bartosz Gronowski, 7. Karol Cichocki, 8. Leon Mikulicz,  9. Władysław Daliga, 10. Łukasz Wocial, 11. Marcin Wocial, 12. Marta Bańkowska.

Klasyfikacja końcowa: grupa A | grupa B | partie do obejrzenia (wymagana java) | partie (do pobrania) plik PDN | rozpoczęcie (film youtube)