Znamy zwycięzców IV Złotej Korony Średzkiej o Puchar Burmistrza Środy Śląskiej

1041

W dniach 16-19 lipca odbył się Międzynarodowy Turniej IV Złota Korona Średzka o Puchar Burmistrza Środy Śląskiej organizowany przez Roberta Sobczyka z klubu Jutrzenka Częstochowa. Na starcie stanęło 45 zawodników w wieku od 7 do 72 lat. Zawody rozegrano tempem 90 minut na dystansie 7 rund.

Nagrody przygotowano i przyznano w wielu kategoriach: OPEN, Najlepszych Kobiet, Juniorów do lat 8, Juniorów do lat 10, Juniorów do lat 13, Juniorów do lat 17, Seniorów 50 lat i więcej, Najlepszych Debiutantów, Najlepszych Niepełnosprawnych oraz Najlepszych Całkowicie Niewidomych. Każdy z uczestników otrzymał nagrodę, a dodatkowo rozlosowano ponad 20 wartościowych niespodzianek.

W turnieju zwyciężył Piotr Paluch (LKS Unia Horyniec-Zdrój) zdobywając aż 12 punktów (5 zwycięstw i 2 remisy). Za nim na podium uplasowali się Leon Mikulicz (UKS Lokator Gniezno) oraz Dominik Rubaj (SIN Razem Świecie), którzy zdobyli punkt mniej – 11. Pełne wyniki zawodów dostępne są pod linkiem:

Ogromne podziękowania i gratulacje należą się wspierającym organizację IV edycji turnieju:

– Burmistrzowi Środy Śląskiej, Panu Adamowi Rucińskiemu,

– Dyrektorowi 1 Oddziału Santander Bank Polska w Środzie Śląskiej, Panu Dariuszowi Antoszczyszynowi oraz Fundacji Santander Bank Polska,

– TVi Roland, patronowi medialnemu turnieju,

– Urzędowi Gminy w Środzie Śląskiej,

– Domu Kultury w Środzie Śląskiej,

– Klubowi Jutrzenka Częstochowa,

a w szczególności niestrudzonemu Robertowi Sobczykowi, który kolejny raz jest wzorem organizacji warcabowych turniejów zapewniając świetne warunki do rywalizacji, sportową atmosferę oraz piękne nagrody.

W imieniu organizatorów zapraszamy za rok!

Zdjęcia należą do TVi Roland, patrona medialnego zawodów.