Znamy Drużynowych Mistrzów Polski Juniorów 2022

322

XXVIII Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów dobiegły końca.
47 drużyn, 12 klubów, 6 województw. Tak kształtuje się statystyka uczestników tegorocznego turnieju.

Po czterodniowych zmaganiach wyłonione zostały najlepsze drużyny w poszczególnych kategoriach.

Poznajcie medalistów XXVIII Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w warcabach stupolowych:

Juniorki do lat 8:
I miejsce: UKS Komorzanka Komorze I (Bożejewicz Danuta, Bednarek Wiktoria)
II miejsce: MUKS Libero Basznia Dolna (Jastrzębska Marta, Szutka Barbara)
III miejsce: UKS Roszada Lipno (Zając Wiktoria, Sikora Laura)

Juniorki do lat 10:
I miejsce: LKS Unia Horyniec-Zdrój (Gancarz Oliwia, Gancarz Marika)
II miejsce: SGU Czarni Oleszyce (Kurak Kinga, Kuszaj Milena)
III miejsce: GZ LZS Darłowo (Górczyńska Karolina, Dobiała Katarzyna)

Juniorki do lat 13:
I miejsce: UKS Roszada Lipno (Wideł Zofia, Rumińska Gabriela)
II miejsce: UKS Komorzanka Komorze (Rydz Maja, Filipiak Nikola)
III miejsce: MUKS Libero Basznia Dolna (Jastrzębska Anna, Jastrzębska Katarzyna)

Juniorki do lat 16:
I miejsce: UKS Komorzanka Komorze (Łukomska Aleksandra, Tomczak Patrycja)
II miejsce: MUKS Libero Basznia Dolna (Krzych Kinga, Banaś Julia)
III miejsce: LKS Unia Horyniec-Zdrój (Nazarko Julia, Węgrzyn Wiktoria)

Juniorzy do lat 8:
I miejsce: UKS Roszada Lipno (Leśniewski Michał, Brzozowski Nikodem, Menes Michał)
II miejsce: LKS Unia Horyniec-Zdrój (Bułas Maciej, Ludwik Miłosz, Wojtyszyn Krzysztof)
III miejsce: LKS Olymp Blonie (Gryniewicz Borys, Styliński Adam, Kalinowski Jakub)

Juniorzy do lat 10:
I miejsce: UKS Komorzanka Komorze I (Żukrowski Franciszek, Warzywoda Maja, Grzebyszak Wiktor)
II miejsce: MUKS Libero Basznia Dolna (Szutka Jakub, Polak Kacper, Młodowiec Filip)
III miejsce: UKS Komorzanka Komorze II (Hofmański Oskar, Surma Julian, Faustyniak Bartosz)

Juniorzy do lat 13:
I miejsce: MUKS Libero Basznia Dolna I (Papiernicki Jakub, Hanasiewicz Mateusz, Młodowiec Sebastian)
II miejsce: MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki (Padzik Łukasz, Padzik Mateusz, Morelowski Jan)
III miejsce: UKS Roszada Lipno (Franek Hugo, Leśniewski Radosław, Brzozowski Kajetan)

Juniorzy do lat 16:
I miejsce: MUKS Libero Basznia Dolna (Malec Łukasz, Siteń Dawid, Kalmuk Filip)
II miejsce: UKS Roszada Lipno (Wysokiński Mateusz, Bogusławski Timur, Rumiński Antoni)
III miejsce: MUKS Wieża Kórnicka Kórnik (Kątny Samuel, Kątny Tymoteusz, Zawitaj Aleksander, Zawitaj Tymoteusz)

Klasyfikację medalową klubów pod względem ilości zdobytych medali wygrał klub UKS Komorzanka Komorze przed MUKS Libero Basznia Dolna i UKS Roszada Lipno.

Z kolei w klasyfikacji medalowej województw triumfuje województwo wielkopolskie przed podkarpackim i mazowieckim.

Sędzią główną była ir Magda Pawłowska, sędziami rundowymi: Wioletta Flisikowska, Jan Chrząszcz oraz Zygmunt Ślęzak.

Bardzo dziękujemy Photo4u2 Adrian Franek za przygotowanie przepięknego reportażu z turnieju. Wyniki szczegółowe można znależć na stronie turnieju.

Serdecznie wszystkim gratulujemy i do zobaczenia w przyszłym roku!