Zapisy na kurs instruktora warcabowego trwają

608

Miło nam poinformować, że w 2015 roku Zarząd Polskiego Związku Warcabowego planuje organizację kilku kursów dla miłośników warcabów. Zaczynamy od organizacji kursu na instruktora sportu, ściśle pisząc instruktora warcabowego i szkolnego instruktora warcabowego.
Pierwszy kurs skierowany jest dla warcabistów, którzy chcieliby propagować tą dyscyplinę w klubach czy ośrodkach kształcenia dzieci i młodzieży np. w szkołach, miejskich ośrodkach sportu, itp. Planowanym terminem rozpoczęcia kursu jest lipiec 2015 roku, a na miejsce szkolenia wybrano Gniezno. Więcej informacji na temat kursu instruktora warcabowego oraz dane kontaktowe osoby przyjmującej zapisy można znaleźć w załączonym regulaminie w pliku pdf.
Kurs na szkolnego instruktora warcabowego skierowany jest natomiast do osób, które posiadają już udokumentowane kwalifikacje pedagogiczne i spotkały się z warcabami chociażby na przynajmniej jednym turnieju, ale chciałyby poszerzyć swoją wiedzę i efektywniej zachęcać oraz uczyć  dzieci i młodzież gry w warcaby. Termin i miejsce takiego kursu jest zależny od ilości osób zainteresowanych takim szkoleniem w danym regionie i będzie wyznaczany na bieżąco po zebraniu odpowiedniej grupy. Więcej informacji o kursie na szkolnego instruktora warcabowego można odnaleźć w załączonym regulaminie w pliku pdf.

Po pozytywnym ukończeniu kursu, każda z osób otrzyma certyfikat wydawany prze Polski Związek Warcabowy, który jest jednocześnie oficjalnym dokumentem uprawniającym do wykonywania zawodu instruktor sportu w danej dyscyplinie.
Cena kursu wynika z zatrudnienia specjalistów, którzy w sposób profesjonalny przygotują kursantów do pracy w zawodzie instruktor warcabowy.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości swoje pytania prosimy kierować na adres podany w załączonych regulaminach. Prosimy o zgłaszanie swojego zainteresowania uczestnictwem w kursie na instruktora warcabowego najpóźniej do 28 lutego 2015 roku.

Istnieje oczywiście, też możliwość uczestnictwa w kursie osób, które już posiadają tytuł instruktora sportu (warcabowego), ale chciiałyby rozwinąć swoje umiejętności i zdobyć nową wiedzę, bo jak pisał pisarz Baliński:

Chcesz być czymś w życiu, to się ucz,

Abyś nie zginął w tłumie;

Nauka to potęgi klucz,

W tym moc, co więcej umie.

autor: Ignacy Baliński

 

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w kursach.