Żegnaj Pani Mario!

463

130px_maria_moldenhawer-frejZ wielkim smutkiem przekazuję informację, która dotarła do mnie dzisiaj wieczorem. 8go sierpnia odeszła od nas na zawsze dr Maria Moldenhawer-Frej. Honorowy Prezes Polskiego Związku Warcabowego, ostatnia z pokolenia działaczy, którzy na początku lat 70tych zaczęli propagować warcaby 100polowe w Polsce. Najpierw był Kryształowy Kamień, później Drużynowe a dalej Indywidualne Mistrzostwa Polski.
Ulubione dziecko Pani Marii – Kryształowy Kamień, to 40 lat temu była najbardziej prestiżowa impreza w Polsce. I dzisiejsi młodzi mistrzowie właśnie na “KK” zdobywali swoje pierwsze wielkie sukcesy. 
Do lepszego świata odszedł już dawno Pani małżonek Romuald. Odeszli Stanisław Markowski, Henryk Golaś, Borys Wierzejewski, Dobrzyński i wielu innych zarażonych przez Panią i Pani męża ponad 40 lat temu. Z Pani odejściem kończy się WIELKI rozdział historii warcabów w Polsce.  

Pani Maria lubiła w ostatnich latach mówić na uczestników tego turnieju moje KRYSZTAŁKI. Pani Mario … wszyscy na zawsze pozostaniemy Pani KRYSZTAŁKAMI!  

Jacek Pawlicki
Prezes PZWarc 

Pożegnanie Pani Marii rozpocznie się we czwartek 22 sierpnia o godzinie 12:00 mszą świętą w kościele pw Karola Boromeusza w Warszawie przy ulicy Powązkowskiej 14.
Po mszy odbędzie się uroczystość złożenia urny w grobie rodzinnym na Cmentarzu Powązkowskim.