Za nami XVIII Mistrzostwa Polski Szkół i UKS-ów w warcabach klasycznych pod honorowym patronatem Burmistrza Żerkowa

134

W dniach 17-18.06.2021 r. w Żerkowie odbyły się XVIII Mistrzostwa Polski Szkół i UKS-ów w warcabach klasycznych pod honorowym patronatem Burmistrza Żerkowa. Z upoważnienia Polskiego Związku Warcabowego organizatorem zawodów był UKS Komorzanka Komorze przy współpracy z Gminą Żerków, Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Żerków, Ośrodkiem Kultury i Rekreacji Mickiewiczowskim Centrum Turystycznym w Żerkowie, Wielkopolskim Związkiem Warcabowym

W mistrzostwach wystartowało 150 zawodników z całego kraju. Turniej przeprowadzono w kategoriach: przedszkoli rocz. 2014 i młodsi, szkół podstawowych klas młodszych rocz. 2010-2013, szkół podstawowych klas starszych rocz. 2006-2009, szkół ponadpodstawowych rocz. 2001-2005 z podziałem na płeć. Dodatkowo prowadzono klasyfikację drużynową przedszkoli, szkół podstawowych klas młodszych i starszych, szkół ponadpodstawowych oraz Uczniowskich Klubów Sportowych.

Otwarcia mistrzostw dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Żerków Michał Surma, który wcześniej rozegrał partię otwierającą turniej z zawodnikiem UKS Komorzanka Komorze Wiktorem Grzebyszakiem (potrójny Mistrz Świata do lat 7 i potrójny Mistrz Polski do lat 8 w warcabach 64-polowych).

Oto medaliści:

Klasyfikacja najlepszych w kategorii dziewcząt rocz. 2014 i młodsze:

  1. Danuta Bożejewicz (Publiczne Przedszkole Żerków)
  2. Elena Mikołajczak (Przedszkole Publiczne Bajka Leszno)
  3. Wiktoria Zając (Przedszkole Publiczne Bajka Leszno)

Klasyfikacja najlepszych w kategorii chłopców rocz. 2014 i młodsi:

  1. Nikodem Brzozowski (Przedszkole Publiczne Bajka Leszno)
  2. Grzegorz Wojcieszak (Publiczne Przedszkole Żerków)
  3. Michał Menes (Przedszkole Wilkowice)

Klasyfikacja najlepszych w kategorii dziewcząt rocz. 2010-2013:

  1. Zofia Wideł (SP Lipno)
  2. Maja Rydz (SP Żerków)
  3. Magdalena Pauszek (SP Wieleń)

Klasyfikacja najlepszych w kategorii chłopców rocz. 2010-2013:

  1. Radosław Leśniewski (SP Wilkowice)
  2. Emanuel Bajk (SP nr 4 Bielawa)
  3. Hugo Franek (SP Wilkowice)

Klasyfikacja najlepszych w kategorii dziewcząt rocz. 2006-2009:

  1. Patrycja Tomczak (NSP Ludwinów)
  2. Aleksandra Łukomska (SP Komorze Przybysławskie)
  3. Amelia Bajk (SP nr 4 Bielawa)

Klasyfikacja najlepszych w kategorii chłopców rocz. 2006-2009:

  1. Samuel Kątny (SP Radzewo)
  2. Mateusz Wysokiński (SP Lipno)
  3. Tymoteusz Zawitaj (SP Radzewo)

Klasyfikacja najlepszych w kategorii dziewcząt rocz. 2001-2005:

  1. Katarzyna Pisarska (ZS nr 8 Wrocław)
  2. Aleksandra Walkowska (ZSE Leszno)
  3. Agata Flisikowska (LO nr 1 Piła)

Klasyfikacja najlepszych w kategorii chłopców rocz. 2001-2005:

  1. Amadeusz Zyber-Moszak (LO nr 2 Leszno)
  2. Tymoteusz Myszuk (LO nr 3 Leszno)
  3. Mateusz Matysiak (LO nr 1 Leszno)

Klasyfikacje drużynowe:

Klasyfikacja najlepszych przedszkoli:

  1. Przedszkole Językowe Bajka Leszno
  2. Publiczne Przedszkole Żerków
  3. Przedszkole Wilkowice

Klasyfikacja najlepszych szkół podstawowych klas młodszych:

1. SP Wilkowice
1. SP Żerków
3. SP Lipno

Klasyfikacja najlepszych szkół podstawowych klas starszych:

  1. SP Komorze Przybysławskie
  2. SP Radzewo
  3. NSP Ludwinów

Klasyfikacja najlepszych szkół ponadpodstawowych:

  1. LO nr 3 Leszno
  2. LO nr 2 Leszno
  3. ZS nr 8 Wrocław

Klasyfikacja najlepszych Uczniowskich Klubów Sportowych:

  1. UKS Roszada Lipno
  2. UKS Komorzanka Komorze
  3. SRW Rychlik

 

Gratulujemy!