Z Włoch na tarczy

559

Nie udał się naszej reprezentacji występ na MŚ w Bergamo. Obsada turnieju była wyjątkowa, 100 uczestników i cała czołówka za wyjątkiem arcymistrzów z Afryki. Wszyscy nasi reprezentanci zanotowali straty rankingowe, najmniejsze Karol Dudkiewicz (-15).

Aktywne.
Przy 33 zawodniczkach, żadnej z czwórki naszych reprezentantek nie udało się awansować do pierwszej dziesiątki: 11.N. Sadowska (Mazovia), 20. A. Flisikowska (Zuch), 21. K. Stańczuk (Olymp), 30. M. Bańkowska, 31. M. Stangret.
Panowie zagrali na miarę swoich możliwości i na swoim poziomie rankingowym: 28. K. Dudkiewicz (Olymp), 39. Ł. Kosobudzki (Mazovia). K. Dutkiewicz w 3 rundzie pokonał arcymistrza Getmańskiego.

Blic.
Najpierw rywalizowano w grupach o awans do głównego finału (1-16) i dalej finałów B, C, D. K. Dudkiewicz awansował do finału B, Ł. Kosobudzki do finału C.
Wśród Pań sensacja, nikt się nie spodziewał, że N. Sadowska nie awansuje do głównego finału. Ambicje były inne. Liczyliśmy na awans 3 zawodniczek i walkę o medal w klasyfikacji drużynowej (suma miejsc najlepszej trójki z danego kraju). Skończyło się na dominacji naszych zawodniczek w … finale B.

Szczegółowe wyniki na stronach organizatora.