Ważne informacje organizacyjne

661

Zarząd PZWarc chciałby, aby przyszłoroczny kalendarz powstał możliwie jak najszybciej. Zainteresowane kluby, środowiska prosimy już teraz składały oferty organizacji imprez na rok 2015.

Proszę pamiętać, że nie jest to konkurs na realizację zadania publicznego ale zwykły konkurs na organizatora. PZWarc, nawet jeżeli uzyska takowe, nie planuje przeznaczać środków z Ministerstwa na wsparcie organizacji turniejów. Podobnie jak to się dzieje obecnie, skromnymi środkami którymi dysponujemy, chcemy stworzyć możliwość rozwoju naszym najlepszym. Na Wasze oferty na rok 2015 będziemy czekali do 15go kwietnia.

Zarząd PZWarc poparł propozycję Podkarpackiego OZWarc w sprawie organizacji Mistrzostw Polski do lat 8.

Mistrzostwa do lat ośmiu odbędą się najprawdopodobniej w lipcu, na bardzo korzystnych dla uczestników warunkach. Kol. Artymowicz pracuje nad szczegółami w porozumieniu z odpowiedzialną w Zarządzie kol.Pawłowską.

 

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski 2014.

Bardzo długo będziemy wspominali wspaniałe MME w Bielawie. Wspaniałe również od strony finansowej. Jeszcze raz przypomnijmy, że 32 osoby z reprezentacji Polski mieszkało za darmo, zawodnicy mieli również stałe wsparcie trenerów i psychologa. Wszystko jednak kosztuje. Podsumowanie wydatków na warcaby w roku 2013 nie wszystkim przypadło do gustu. W efekcie mimo starań, Bielawa ostatecznie zrezygnowała z organizacji kwietniowych MP. Jeszcze raz dziękujemy za niezapomniane MME. 
Mistrzostwa na pewno odbędą się w zaplanowanym terminie.  Pozostaje kwestia miejsca. Posiadamy oferty organizacji od niezależnych firm turystycznych. Jeżeli są jednak zainteresowane kluby, to oczywiście po zapewnieu korzystnych warunków mają pierwszeństwo. Z uwagi na czas, zainteresowanych prosimy o kontakt z Prezesem PZWarc do środy 12go marca

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski 2014

Bardzo słaba frekwencja w DMP spowodowała poszukiwania nowej formuły (ciekawa dyskusja trwa na forum). Gdyby w DMP uczestniczyło minimum 7-8 drużyn to oczywiście nie było by potrzeby zmieniać formuły. Wystarczy rozegrać 4 dniowy turniej (czwartek-niedziela) jak to się działo przez lata. Otrzymaliśmy zapewnienie od kilku klubów, że wezmą udział w DMP. Wszystko wskazuje zatem, że DMP odbędą się w listopadzie z udziałem minimum 7 drużyn (takie otrzymaliśmy gwarancje). Chęć organizacji wyraził Lokator Gniezno.