Tuż za podium

410
200px_natalia_sadowska

200px_natalia_sadowska

Bez medalu Natalia Sadowska zakończyła Mistrzostwa Świata Kobiet w warcaby 100-polowe w grze błyskawicznej. Niestety po słabszym początku nie udało się jej już dogonić zawodniczek, które stanęły na podium i Natalia w turnieju rozgrywanym w Ułan Bator (Mongolia) zajęła IV miejsce.

Brązowy krążek był bardzo blisko, bo dopiero wartościowaniem Natalia przegrała ten medal z Darią Tkaczenką (Ukraina). Stracone w pierwszych trzech rundach cztery punkty i gra na dalszych stolikach (przez co wartościowanie było słabsze) okazały się bardzo ważne w końcowej klasyfikacji.

W turnieju zwyciężyła Matrena Nogowitsyna (Rosja), która zdobyła 14 punktów, druga była Wiktoria Motriczko (Ukraina) z 13 punktami. Na najniższym stopniu podium stanęła wspomniana wyżej Daria Tkaczenko, która podobnie jak Natalia Sadowska zgromadziła 12 punktów.

Klasyfikacja końcowa MŚK w warcaby 100-polowe w grze błyskawicznej | partia Tkaczenko – Sadowska | partia Badamdorj – Sadowska

Jutro rozpoczyna się turniej główny i potrwa do 15 października. Losowanie numerów startowych odbędzie się dziś podczas ceremonii otwarcia mistrzostw. Rozgrywki można będzie śledzić na żywo (m.in. kamery internetowe) na oficjalnej stronie organizatorów – World Championship 2013 Ulaanbaatar. Pula nagród w turnieju to blisko 90 tysięcy złotych.