Trzeci Turniej GP Wilkołaza

447

Zwycięstwem Andrzeja Sosnowskiego zakończył się przedostatni turniej VII Edycji Grand Prix Wilkołaza, który odbył się 5 lutego 2011 roku. Tym samym znacznie przybliżył się on do końcowego sukcesu. Jego przewaga nad drugim w klasyfikacji Leszkiem Stefankiem wzrosła do 6 punktów. Triumfator poprzedniej edycji Grand Prix ma już tylko teoretyczne szanse na wyprzedzenie rywala, podobnie jak czwarty aktualnie Krzysztof Furtak na zepchnięcie z podium Józefa Bajdaka.

Przed ostatnimi zawodami kolejność czołowej piątki jest identyczna z tą, jaka miała miejsce w trzecim turnieju. Prowadzi Sosnowski (141 pkt) przed Stefankiem (135), Bajdakiem (118), Furtakiem (109) i Czarskim (94).

Do sobotniej rywalizacji stanęło 18 osób. Przed turniejem uczestnicy odśpiewali chóralne “sto lat” świętującemu właśnie 81 (!) urodziny Janowi Samolejowi z Zalesia . Pan Jan jest najlepszym przykładem, że warcaby nie znają barier wiekowych. W turniejach wilkołaskich zdobył już kilka medali a obecnie ma duże szanse na kolejny – w mistrzostwach gminy Wilkołaz.

Lider Grand Prix Sosnowski odniósł drugie zwycięstwo w cyklu, tracąc tylko 1 pkt z Bajdakiem. Wcześniej jednak w pojedynku na szczycie po raz drugi w tej edycji wykazał swą wyższość nad Stefankiem.

Oto czołówka turnieju nr 3:
1. Andrzej Sosnowski – 13 pkt, 2. Leszek Stefanek – 12, 3. Józef Bajdak – 11, 4. Krzysztof Furtak – 10, 5. Michał Czarski – 8, 6. Barbara Wójcik – 8 (wszyscy Hetman Lublin), 7. Jan Dudziak (Opole Lub.) – 8.

źródło: hetman.lublin.pl