Światowe Igrzyska Sportowe 2017

908

Kilka dni temu ruszyła sonda internetowa, w której każdy z czytelników może wybrać dyscypliny sportowe, tzw. „sporty na zaproszenie”, które chciałby zobaczyć we Wrocławiu w 2017 r. podczas 10. Światowych Igrzysk Sportów Nieolimpijskich The World Games.

Głosowanie potrwa do 25 listopada. W sondzie biorą udział nasi przyjaciele z grupy gier umysłowych – szachiści, którzy starają się znaleźć w gronie dyscyplin sportowych na World Games 2017.

Zachęcam do głosowania na stronie wroclaw.pl!

Pozytywny wynik sondy pomoże nie tylko szachom, ale również rodzinie gier umysłowych.

World Games odbywają się za każdym razem po letnich igrzyskach olimpijskich, mają za zadanie wypromowanie nieolimpijskich dyscyplin i wprowadzenie ich do programu olimpiady.

Osiem dyscyplin znalazło się w drugim etapie wyboru tzw. sportów na zaproszenie, które Wrocław ma prawo zgłosić do organizacji w ramach Światowych Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich The Word Games 2017. Są to:

· Futbol amerykański

· Wioślarstwo halowe/ergometry

· Futsal – halowa piłka nożna

· Kickboxing

· Żużel

· Szachy

· Powożenie

· Baseball

Sporty na zaproszenie są to dyscypliny, które nie znajdują się w oficjalnym programie igrzysk, a ich światowe federacje nie są członkami IWGA. Wybór kolejnej nowej dyscypliny sportu musi zostać zatwierdzony przez IWGA, a całkowita liczba uczestników w programie nowych dyscyplin jest ograniczona (maksymalnie 800 osób).

Federacja Międzynarodowa, pod którą podlega nowa dyscyplina, wyraża zgodę na wypełnianie tych samych zobowiązań związanych z uczestnictwem w TWG 2017, jakie mają zastosowanie w przypadku „konkurencji oficjalnych”. Miasto Gospodarz zawiera odrębne umowy z odpowiednimi Federacjami Międzynarodowymi dotyczące warunków uczestnictwa w TWG 2017.