Rekordowa frekwencja na Turnieju o Puchar Ziemi Leszczyńskiej w Lipnie

1192

6 maja 2017 r. w sali GOK w Lipnie odbył się XII Turniej o Puchar Ziemi Leszczyńskiej będący jednocześnie IX Rundą Grand Prix Wrocławia. Wzięła w nim udział rekordowa ilość zawodników i zawodniczek (19 przedszkolaków, 69 w lidze szkolnej i 20 w ekstralidze) z czterech województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego.

Zawodnicy zostali podzieleni na cztery grupy wiekowe: orlicy i orliczki do lat 8, orlicy i orliczki do lat 10, młodzicy i młodziczki do lat 13 oraz Ekstraliga. W kategorii orliczek do lat 8 zwyciężyła Gabrysia Rumińska, natomiast Zosia Wideł ustąpiła miejsce Klaudii Kościańskiej zajmując III miejsce. Bracia Stachowiakowie – Kacper II miejsce i Jakub III miejsce udostępnili najwyższy stopień podium Dawidowi Gotowskiemu. Z gościnności naszych orliczek do lat 10 skorzystała Karolina Pawlak zajmując I lokatę. Srebrny medal wywalczyła Wiktoria Gawron, brąz-Joanna Stachowiak. W orlikach do lat 10 królował Mateusz Wysokiński, II był Jakub Szymański, III Bartosz Skiba. Najlepiej spisały się młodziczki do lat 13 – zajęły całe podium. I miejsce i złoty medal wywalczyła Kasia Pisarska, II miejsce i srebro Zuzia Ruta oraz III miejsce i brąz Ola Walkowska. W młodzikach najlepszym zawodnikiem okazał się bezkonkurencyjny Tymek Myszuk. Na drugim miejscu stanął Michał Węgrzyn, III lokatę uzyskał Bartosz Mazurowski. W Ekstralidze wśrod kobiet zwyciężyła Jagoda Bajkowska przed Martyną Lipką (II miejsce) i Sylwią Krauze (III miejsce). Wśród mężczyzn I miejsce zdobył Sylwester Flisikowski. Drugą lokatę uzyskał Edward Karpiński, a III Dawid Franek. Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni dyplomami, najlepsi pucharami i medalami, a najmłodsi upominkami.

Materiał nadesłany przez Renatę Zyber-Moszak (UKS Roszada Lipno)