POLISH OPEN i MISTRZOSTWA ŚWIATA RAPID 2022

1546
W dniach 12-18 grudnia odbyło się wielkie, międzynarodowe wydarzenie warcabowe!

Uczestniczyli w nim zawodnicy z 12 krajów z 3 kontynentów!

W dniach 12-17 grudnia obył się turniej Polish Open – Draughts World Cup

W turnieju wzięło udział 64 zawodników. Turniej został rozegrany na dystansie 9 rund. Tempo gry: 1,30 h na 45 posunięć, następnie 30 minut plus 3o sekund za każdy wykonany ruch.

Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:

1. Alexander Shvartsman FMJD
2. Guntis Valneris  ŁOTWA

3. Yuriy Anikeev  UKRAINA

Najlepszy z Polaków był  Filip Kuczewski (UKS Roszada Lipno), który uplasował się na miejscu 11stym.

Wśród kobiet:

1. Darya Tkachenko FMJD
  2. Viktoriya Motrichko UKRAINA
  3. Yuliia Makarenkova UKARINA

Najlepsza z Polek, Natalia Sadowska (Admirał PCbest Szczecin) zajęła miejsce 4te.

18 grudnia rozegrane zostały Mistrzostwa Świata w grze szybkiej 2022.
Turniej w kategorii damskiej został rozegrany na dystansie 7 rund, a w kategorii męskiej na dystansie 9 rund.

Kategorię męską absolutnie zdominowała reprezentacja Holandii:

1. Jitse Slump HOLANDIA
2. Martijn Van Ijzendoorn HOLANDIA
3. Jan Groenendijk HOLANDIA

Bardzo dobrze zaprezentowali się reprezentanci Polski, gdyż 3 najlepszych uplasowało się w pierwszej dziesiątce Mistrzostw:

– 6 m-ce Filip Kuczewski (UKS Roszada Lipno)
– 7 m-ce Sebastian Wieczorek (LKS Czarna Damka Lututów)
– 8 m-ce Karol Cichocki (LKS Olymp Błonie)

3. Fleur Kruysmulder HOLANDIA

Najlepsza z Polek, Natalia Sadowska (Admirał PCbest Szczecin) zajęła miejsce 4te. O krok od zdobycia medalu była również Katarzyna Stańczuk (LKS Olymp Błonie), która ostatecznie zajęła 5 miejsce.

Pula nagród w obu turniejach wyniesie 8.000€
Na zawodników czekały między innymi powitalne prezenty i wycieczka do Warszawy dzięki wsparciu naszego sponsora i partnera firmie CC Games
Piękne grafiki i nagrody dla widzów przygotował nasz wieloletni partner i sponsor agencja reklamowa FORTIS
Areną zmagań był Julinek Park.

Całość zawodów była transmitowana na żywo na kanałach:

Strona turnieju

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział i walkę.
Sponsorom, współorganizatorom za wsparcie i pomoc w zorganizowaniu tego turnieju!