Paweł Suchecki Mistrzem Polski w warcaby klasyczne

1006

Paweł Suchecki (Struga Marki) zwyciężył w XXIV Indywidualnych Mistrzostwach Polski w warcabach klasycznych, które zostały rozegrane w Sępólnie Krajeńskim w minionym tygodniu. Paweł, podobnie jak drugi w mistrzostwach Filip Kuczewski (Roszada Lipno) zdobył 12 punktów. Na najniższym stopniu podium znalazł się Marcin Grzesiak (Struga Marki), który na swoim koncie miał 11 punktów.

Klasyfikacja końcowa XXIX IMP w warcabach klasycznych dostępna w serwisie ChessArbiter

Paweł Suchecki (Struga Marki) zwyciężył w XXIV Indywidualnych Mistrzostwach Polski w warcabach klasycznych, które zostały rozegrane w Sępólnie Krajeńskim. Suchecki, podobnie jak drugi w mistrzostwach Filip Kuczewski (Roszada Lipno) zdobył 12 punktów. Na najniższym stopniu podium stanął Marcin Grzesiak (Struga Marki), który na swoim koncie zanotował 11 „oczek”.

Przez 5 dni Krajna Arena gościła najlepszych w kraju specjalistów warcabów klasycznych. W szranki rywalizacji stanęło 12 zawodników, którzy rozegrali łącznie 8 rund, w każdej z nich rozgrywając tzw. mini mecze, czyli po dwie partie. Walka o miejsca na podium trwała do ostatniej, niedzielnej rundy, a chęć na wskoczenie na „pudło” do samego końca miało aż 6 zawodników. Wspomnianemu Pawłowi Sucheckiemu wystarczył remis w ostatnim pojedynku z Mateuszem Niczyporukiem i takowy uzyskał. W zawodach wystartowała też legenda sępoleńskich warcabów, ale tych stupolowych, Danuta Skrzyńska, która tradycyjnie była też głównym organizatorem mistrzostw.

– Związkowi działacze i sami zawodnicy bardzo cenią zawody organizowane w Sępólnie i chętnie tu przyjeżdżają – z nieukrywaną dumą opowiada Danuta Skrzyńska. – Pierwszy raz gościli jednak u nas specjaliści w warcabach 64 polowych i to najściślejsza czołówka krajowa. Mój występ był tylko i wyłącznie symboliczny. Po 20 latach zagrałam w zawodach warcabów 64 polowych, bo moją specjalnością jest „stupolówka”. To jednak zupełnie coś innego, ale równie przyjemnego.

Zawodnicy każdego dnia za stołami spędzali grubo przeszło 8 godzin, nie mieli więc zbyt dużo wolnego czasu. Organizatorzy zadbali jednak o atrakcje, były więc wodne przejażdżki po pięknym jeziorze sępoleńskim, a nawet zawody w rzucie podkową.

Warto nadmienić, że w tym roku Sępólno gościło już dwukrotnie czołowych warcabistów w kraju, ale specjalistów „stupolówki”. W marcu odbył się półfinał, a w maju finał 38. Mistrzostw Polski. Czyżby wyrosła nam nowa stolica polskich warcabów?

Wyniki: 1. Paweł Suchecki (Struga Marki) 12, 2. Filip Kuczewski (Roszada Lipno) 12, 3. Marcin Grzesik (Struga Marki) 11, 4. Michał Janicki (Struga Marki) 11, 5. Karol Dudkiewicz (Olymp Błonie) 11, 6. Marek Knioła (Diagram Mińsk Mazowiecki) 10, 7. Mateusz Niczyporuk (Roszada Lipno) 8, 8. Daniel Dłużewski (Gry Logiczne Wronki) 8, 9. Damian Jarnuczak (Gry Logiczne Wronki) 6, 10. Sylwia Krause (Gry Logiczne Wronki) 3, 11. Jan Mamet (Gry Logiczne Wronki) 3, 12. Danuta Skrzyńska (Krajna Sępólno) 1.

źródło: pomorska.pl