Orły do boju!

660

Czworo polskich reprezentantów w dniu dzisiejszym w Budapeszcie (Węgry) rozpoczęło walkę o miejsce premiowane udziałem w tegorocznych Mistrzostwach Świata, które odbędą się w czerwcu w Ufie (Rosja). W turnieju, w którym bierze udział 22 zawodników z 11 krajów jest tylko 5 miejsc premiowanych awansem. Maksymalnie dwóch reprezentantów danego kraju może awansować, dodatkowo kilka krajów ma ograniczenie tylko do jednego miejsca (w tym również Polska), ponieważ do turnieju finałowego zakwalifikował się już ich reprezentant. W przypadku Polski osobą, która zagra w MŚ jest Oskar Budis.

W pierwszej rundzie dwoje naszych reprezentantów jest rozstawionych – Damian Reszka (nr 6) gra z Yuriy Nossov (Kazachstan) oraz Łukasz Kosobudzki (nr 8), który zdążył już wygrać, gdyż jego przeciwnik nie pojawił się na sali gry. Natomiast Mariusz Ślęzak gra na 4 stole z Eldarem Alievem (Azerbejdżan), a jego brat Arkadiusz gra z Bartem Stegeman (Słowenia) na 7 stole.

Wyniki turnieju można śledzić na bieżąco na stronie Daminatora. Dodatkowo na stronie znajdziemy galerię zdjęć oraz turniejowe partie.