Odpowiedzi na pytania

432

1. Ukazała się lista kadry na Mistrzostwa Europy w warcabach 100-polowych
– czy mógłbym się dowiedzieć kto będzie grał na ME (ilu zawodników)?
– ile to będzie kosztowało klub od osoby?

Z listy kadry jaka się ukazała wynika jasno, że na MME gra po trzech polskich zawodników w każdej kategorii i to jest pewne. Wprawdzie istnieje możliwość, że zagra nawet 6 zawodników, ale o tym zarząd będzie informował zainteresowanych w odpowiednim czasie – nie później, ale i nie wcześniej niż na początku lipca.

Jakie będą koszty udziału to też wiadomo od dłuższego czasu z regulaminu – 80 PLN za osobodzień. Czy dla reprezentantów Polski będzie taniej też nie wiem, bo będę mógł zrobić analizę po zgłoszeniach wszystkich reprezentacji i wstępnym bilansie wpływów i wydatków. W związku z tym uważam, że nie mowy o działaniu na ostatnią chwilę i z zaskoczenia. Mało tego uważam, że działania związane z organizacją MME są (i muszą być) odpowiedzialne. Nie mogę obiecać (na przykład), że dla Polaków będzie to po 50 PLN ponieważ przede wszystkim muszę zapewnić środki na pobyt dla około 100 zawodników (po jednym w każdej kategorii z każdego kraju), w tym 8 zawodników z Polski. Jeszcze niedawno wszystko wyglądało dobrze. Urząd Marszałkowski Woj. Mazowieckiego na organizację dał mi (niestety tylko na piśmie) 20 000 PLN, a w związku z potężnymi kłopotami budżetu 22 maja cofnął decyzję.

2. Ostatnio nasi zawodnicy grali na turniejach w warcabach klasycznych
– dlaczego ponad 2 miesiące po MP w Miejskiej Górce nie mają zdobytych kategorii?
– czy będzie Pan zwracał wpisowe za turniej, który się nie odbył?
– czy tytuły i medale powinny być oddane, (przydadzą się na turniej, który będzie uznany)?
– czy planuje Pan jeszcze raz przeprowadzić te mistrzostwa z prawidłowymi sędziami i programami?
Na marginesie MP w 100-polowych sędziował sędzia niezarejestrowany, jakiś Związek czy komisja, a przecież takiego chyba nie ma. Przepraszam za wynużenia, ale działanie na ostatnią chwilę z zaskoczenia to raczej mam już dosyć. Nie można normalnie?

Tak naprawdę pytania nie są do mnie. Wprawdzie prezes decyduje o wielu sprawach, ale nie o wszystkich. Dlaczego ponad 2 miesiące po MP w Miejskiej Górce zawodnicy nie mają zdobytych kategorii to pytanie do Komisji Technicznej i Kolegium Sędziów nad którym przypominam zarząd i prezes nie mają żadnej władzy. (Kategorie i tytuły Komisjia Techniczna nie zatwierdziła, ponieważ sędzia główny nie dopełnił swoich obowiązków. Wyjaśnienia dostępne są na stronie w Komunikacie KT PZWarc nr 43. BS). Temat był szeroko dyskutowany na posiedzeniu zarządu i Walnym Zgromadzeniu w Murzasichle. Mam nadzieję, że uruchomione tam procedury zmian skutkują poprawą sytuacji. Czy mistrzostwa się odbyły, czy będę zwracał wpisowe (to pytanie do mnie) i czy trzeba będzie zwracać medale. W tym punkcie jest Pan co najmniej nieobiektywny (nie chcę napisać złośliwy). Stwierdzam, że mistrzostwa się odbyły, tytuły i medale zostały zdobyte prawidłowo – zgodnie z regulaminem i nie ma podstaw prawnych do zwracania wpisowego. Co do “MP w 100-polowych” nie rozumiem wątku i odniosę się do tego po uzupełnieniu informacji. Normalnie można i uważam, że do normalności zdążamy.

Tadeusz Kosobudzki
Polski Związek Warcabowy