Nowy podział miejsc w OOM 2015

500
strefy

Zarząd PZWarc w wyniku telefonicznego głosowania, cofnął swoją sobotnią decyzję i powrócił do podział miejsc pomiędzy strefy tak jak to sugerowano nam w piśmie informującym o kształcie OOM2015.

strefy

Województwa tworzące strefy:

A – Północ
kujawsko-pomorskie, pomorskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie

B – Południe
lubelskie, małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie 

C – Zachód
dolnośląskie, lubuskie, opolskie, śląskie

D – Wschód
łódzkie, mazowieckie, podlaskie, warmińsko-mazurskie

W dalszym ciągu gorąco prosimy o zgłaszanie się (zgodnie z informacją w poprzedniej notatce)  zainteresowanych organizacją zarówno eliminacji strefowych jak i barażu ogólnopolskiego.

Kilka słów wyjaśnienia.

Intencją Zarządu w sobotniej decyzji było uwzględnienie zróżnicowania sportowego poszczególnych stref.  OOM nie jest imprezą, której finał ma już charakter sportu wyczynowego. Wyłaniamy reprezentantów Polski. Z tego powodu, oprócz klucza geograficznego, uwzględniliśmy  osiągane wyniki sportowe. Zrobiliśmy dokładnie to samo co robi FIFA, UEFA, FIBA … i praktycznie każda inna organizacja sportowa. Dać szansę by wszystkie regiony były reprezentowane ale dać szansę niemal wszystkim najlepszym. 

W swoich sobotnich analizach i obliczeniach popełniliśmy błąd, za który piszący ten tekst Prezes Zarządu osobiście przeprasza. Przepraszam kluby tworzące strefę ZACHÓD bo zdecydowanie nasza analiza nie była rzetelna wobec Was. Pozostawmy zatem podział taki jakim on jest (pilnie musimy podać nasze decyzje i miejsca organizacji turniejów!) ale na pewno do sprawy wrócimy.

Poddaliśmy dokładniejszej analizie wyniki w kategoriach 10 i 13 lat. Przyjrzeliśmy się wynikom w tych kategoriach wiekowych w ostatnich trzech latach (2012-2014) skupiając się na zawodnikach którzy zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce.

Pytanie 1

Z ilu województw mieliśmy zawodników w pierwszych dziesiątkach?

oom15_w1


Pytanie 2

Z ilu klubów mieliśmy zawodników w pierwszych dziesiątkach?

oom15_w2

 

Pytanie 3

Ilu zawodników było w pierwszej dziesiątce MMP z poszczególnych stref?

oom15_w3

 

Pytanie 4

Ilość nie zawsze przechodzi w jakość . Przyjmijmy że pierwsze miejsce to 10 punktów, drugie 9, … dziesiąte 1 punkt. Jak to wygląda w przekroju stref?

oom15_w4

 

 

Odpowiedzi na te pytania jednoznacznie pokazują, że poza południem pozostałe strefy osiągają zbliżone wyniki. Zachód został sobotnią decyzją bardzo skrzywdzony. Jeszcze raz osobiście przepraszam i gorąco proszę o liczny udział w kwalifikacjach do OOM i zgłaszanie do piątku chęci organizacji turniejów. Nie mamy jeszcze oficjalnych wiadomości na temat miejsca przeprowadzenie OOM.