Nowa formuła Finału Indywidualnych Mistrzostw Polski w warcabach 100-polowych

1428

Szanowni Państwo,

31 stycznia 2023 r. Zarząd PZWarc przyjął uchwałą ramowy regulamin Finału Indywidualnych Mistrzostw Polski w warcabach 100-polowych, a tym samym nową formułę rozgrywania turnieju. Dokument wszedł w życie z dniem 1 lutego. Z tego miejsca dziękuję wszystkim obecnym i zaangażowanym w dyskusję podczas spotkania konsultacyjnego PZWarc, gdzie propozycja zmian była omawiana.

Możemy już potwierdzić, że pula nagród w Finale IMP 2023 w warcabach 100-polowych wyniesie co najmniej 25.000 złotych dzięki wsparciu, podobnie jak przed rokiem, firmy CC Games. Przypomnę, że od maja 2022 roku CC Games finansuje Program Szkolenia PZWarc, który jest i będzie kontynuowany w roku bieżącym.

Termin Finału IMP 2023 został zaplanowany na 26 sierpnia – 3 września. Turniej wciąż nie ma organizatora, więc zapraszamy chętnych do przesyłania ofert na adres e-mail: biuro@warcaby.pl. PZWarc (przy wspomnianym wsparciu CC Games) pokrywa przytoczoną pulę nagród. Zarząd szuka również organizatora Mistrzostw Polski Kobiet 2023 zaplanowanych na 31 marca – 4 kwietnia. W tym przypadku także można liczyć na istotne lub całkowite pokrycie puli nagród dla zawodniczek.

Najważniejsze zmiany w formule rozgrywania Finału Indywidualnych Mistrzostw Polski w warcabach 100-polowych:

  • rozszerzenie liczby finalistów do 16 zawodników,
  • rozgrywki w dwóch fazach, systemem kołowym, z podziałem na 8-osobowe grupy (faza zasadnicza i faza finałowa), łącznie bez zmian 11 rund,
  • 3 miejsca w Finale z listy rankingowej A FMJD,
  • 1 stałe miejsce sponsorskie.
  • SZCZEGÓŁY – CAŁY DOKUMENT DOSTĘPNY JEST TUTAJ.

Nie zmienia się za to liczba kwalifikantów z Półfinałów Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 22-26 lutego w Białymstoku. Termin zgłoszeń mija już za 5 dni, 10 lutego. Zapraszamy do licznego udziału.

Z wyrazami szacunku,

Damian Reszka
Prezes PZWarc