Natalia Sadowska w finale Pucharu Świata!

1167
200px_natalia_sadowska

200px_natalia_sadowskaPierwszy raz w historii Polka Natalia SADOWSKA awansowała do finału turnieju z cyklu Pucharu Świata, który obecnie rozgrywany jest w holenderskim Wageningen. W meczu półfinałowym pokonała Olgę BAŁTAŻY (Ukraina) 9:3, tj. partia na długi czas (80 min. + 30 sek. na zawodnika) zakończyła się remisem i w pierwszej dogrywce, tj. w grze aktywnej (20 min. + 5 sek. na zawodnika) Natalia zwyciężyła.

W finale zagra z Łotyszką Zoją GOŁUBIEWĄ, która w drugim półfinale pokonała Natalię SZESTAKOWĄ (Rosja) 8:4. Początek meczu w dniu jutrzejszym od godz. 09:30. Partie można śledzić na żywo na stronie World Cup Wageningen 2013. Pula nagród w turnieju World Cup Wageningen 2013 to ponad 100 tysięcy złotych.

Arleta FLISIKOWSKA przegrała dziś z Iriną PLATONOWĄ (Rosja) 0:12 i pozostanie jej walka o XI miejsce z Matreną NOGOVITSYNĄ (Rosja). Natomiast panowie ze zmiennym szczęściem, Łukasz KOSOBUDZKI zwycięzył z Ramonem SAKIDIN (Holandia) po dogrywce 7:5, natomiast Damian RESZKA przegrał po dogrywce 5:7 z Losseni SAVANÉ (również Holandia). Obecnie zajmują odpowiednio 37. oraz 51 pozycję w klasyfikacji generalnej finału pocieszenia.