Natalia Sadowska Mistrzynią Świata w grze szybkiej! Wielkie warcabowe wydarzenia zakończone!

1614

W miniony weekend Julinek Park gościł najlepszych warcabistów globu podczas Mistrzostw Świata w grze szybkiej oraz Mistrzostw Świata w grze błyskawicznej w warcabach stupolowych.  W zawodach wzięło udział ponad 110 zawodników, a zawodnicy i trenerzy zgodnie przyznali, że to najmocniej obsadzone zawody tej rangi w historii rozgrywek. Turnieje rozegrane zostały w kategoriach OPEN i Kobiet.

Pierwszy z dwóch turniejów rozgrywany tempem szybkim (około 20 minut na zawodnika na partię) przez cały swój przebieg dostarczył nam mnóstwa emocji.

Ogromny sukces odniosła najbardziej utytułowana polska warcabistka, Natalia Sadowska (WKS Admirał PcBest Szczecin), zostając Mistrzynią Świata w grze szybkiej i dokładając w ten sposób do swojej kolekcji kolejny medal w prestiżowym międzynarodowym turnieju!
Srebrny medal wywalczyła Darya Tkachenko (FMJD), a brąz Tamara Tansykkuzhina (RDF).

Wisienką na torcie całego dnia zmagań była 9 runda, w której Natalią podejmowała aktualna Mistrzynią Świata w tempie klasycznym Matreną Nogovitsyną. Polka osiągnęła przewagę w debiucie, by po kilku niedokładnościach skomplikować swoją sytuacje. Jednak mając gorszą pozycję i sekundy na zegarze z ogromną precyzją wywalczyła remis, który okazał się dla niej zwycięski!

Bardzo dobrze zaprezentował się również aktualny Mistrz Polski, 22-letni Karol Cichocki (LKS OLYMP Błonie), który mierzył się na równi z arcymistrzami międzynarodowymi i wielokrotnymi mistrzami świata, plasując się ostatecznie na 10 miejscu! Wśród Panów zwyciężył arcymistrz Alexander Getmański (RDF), wyprzedzając Yuriya Anikeeva Z Ukrainy oraz Alexandra Shvarstmana (RDF).

19 grudnia rozegrane zostały Mistrzostwa Świata w grze błyskawicznej. Turniej nie okazał się tak szczęśliwy dla naszych reprezentantów – najlepsi zostali sklasyfikowani w drugiej dziesiątce, ale jako turniej w grze błyskawicznej oczywiście przysporzył sporo emocji!

Mistrzem Świata w grze błyskawicznej został multimedalista Mistrzostw Świata Alexander Shvarstman (RDF). Srebrny medal wywalczył Martijn Van Ijzendoorn (Holandia), a brąz przypadł Artemowi Ivanovi (Ukraina).

Wśród Pań zwyciężyła Aygul Idrisova (RDF), wyprzedzając wartościowaniem Tamarę Tansykkuzhina (RDF) i 16-letnią reprezentantkę Białorusi – Marie Chesnakovą.

Złoto Natalii to największy sukces Polskich warcabów od 2018 kiedy to również nasza reprezentantka zdobywała swój drugi tytuł Mistrzyni Świata w tempie klasycznym.

Oficjalnym sponsorem turniejów była firma Chess & Checkers Games, producent aplikacji do gry w warcaby i szachy na Androida i iOS, które pobrano już ponad 100 milionów razy! Strona Sponsora:https://www.chessandcheckers.io/

Turnieje zorganizowane zostały przy współpracy z Grupą ZPR Media, Parkiem Rozrywki Julinek, i Agencją Reklamową Fortis  a Patronat medialny nad turniejami obejmowali Super Express Radio Supernova.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękuję wszystkim zawodnikom za tak liczne przybycie! Mamy nadzieję, że za rok również się zobaczymy!