Natalia Sadowska Mistrzynią Polski 2022!

1768

W dniach 9-13 listopada w podwarszawskim Julinek Parku rozegrane zostały 46. Mistrzostwa Polski Kobiet 2022.

Pula nagród w zawodach, dzięki wsparciu firmy CC Games, polskiego producenta najchętniej pobieranej aplikacji do gry w warcaby na świecie, wyniosła 25.000 złotych.

W Mistrzostwach wzięło udział 12 najlepszych zawodniczek z całego kraju.

Zawodniczki zostały podzielone na dwie grupy, w którym systemem kołowym rozegrano 5 rund.

Następnie w fazie finałowej walczyły:
– o miejsca 1 – 4
– o miejsca 5 – 8
– o miejsca 9 – 12
z zachowaniem punktów z fazy eliminacyjnej wśród zawodniczek, które awansowały do danej grupy finałowej.

Mistrzynią Polski została Natalia Sadowska (Admirał PCBest Szczecin). To siódmy tytuł Natalii, na który przyszło jej długo czekać, bo ostatni zdobyła w 2015 roku. W tym czasie wywalczyła dwukrotnie mistrzostwo świata, mistrzostwo Europy, a także 10-krotnie zwyciężała w turniejach pucharu świata. W mistrzostwach krajowych brakowało szczęścia lub formy. Rok 2022 Natalia może zaliczyć do bardzo udanych, gdyż jako pierwsza kobieta w historii zdobyła potrójne Mistrzostwo Europy (gra klasyczna, szybka i błyskawiczna) oraz Puchar Świata!

V-ce Mistrzynią Europy została Arleta Flisikowska (SRW Rychlik), na której koncie jest już 5 złotych medali Mistrzostw Polski.

Brąz wywalczyła Katarzyna Stańczuk (LKS Olymp Błonie), która nie obroniła tytułu Mistrzyni Polski z poprzedniego roku.

O podium otarła się Marta Bańkowska (UKS Struga Marki), wicemistrzyni Europy w grze klasycznej i szybkiej, gdzie wyprzedzała ją wyłącznie Sadowska.

TABELA KOŃCOWA:

Oficjalna strona turnieju: 46. Mistrzostwa Polski Kobiet – w warcabach 100-polowych (warcaby.pl)

Autorem turniejowych grafik jest Agencja Reklamowa FORTIS, nasz wieloletni Partner.