Natalia ósma w Ułan Bator!

1197
200px_natalia_sadowska

200px_natalia_sadowskaNatalia Sadowska zajęła 8. miejsce w rozegranych w Ułan Bator (Monlogia) Mistrzostwach Świata Kobiet w warcaby 100-polowe.

Zwyciężczyni ostatniego turnieju z cyklu Pucharu Świata w Wageningen oraz wiceliderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Natalia Sadowska (Mazovia Mińsk Mazowiecki) zajęła ósme miejsce w Mistrzostwach Świata Kobiet w warcaby 100-polowe w Ułan Bator (Mongolia). Mistrzynią Świata została Łotyszka Zoja Gołubiewa.

Łotyszka wyprzedziła o punkt Ukrainkę Darię Tkaczenko i o 2 punkty Rosjankę Tamarę Tansykkużynę. Natalia zdobyła 16 punktów i do triumfatorki straciła 6 punktów. Bilans Natalii w turnieju to 2 zwycięstwa, 12 remisów oraz 1 porażka (z wicemistrzynią Świata).

Na osłodę pozostaje brązowy medal zdobyty w Mistrzostwach Świata Kobiet w grze aktywnej oraz drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w warcaby 100-polowe na koniec 2013 roku.

Więcej informacji o turnieju na oficjalnej stronie organizatorów – World Championship 2013 Ulaanbaatar. Pula nagród w turnieju to blisko 90 tysięcy złotych. Kolejnym dużym turniejem, w którym wystartuje Natalia to grudniowe World Mind Sports Games w Pekinie.

Polskie media o MŚK: sportowefakty.pl | wyborcza.pl | onet.pl | wp.pl | ddv.pl | polska-azja.pl