Mistrzostwa Świata w warcabach 64-polowych

1039

Rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w warcabach klasycznych. W brazylijskim mieście Sao Paulo Polska jest reprezentowana przez 2 zawodników: Mateusza Niczyporuka (Roszada Lipno) oraz Michała Janickiego (Struga Marki). W dniu dzisiejszym o godz. 14:00 czasu polskiego rozpoczną się rozgrywki aktywne oraz błyskawicznej. Szczegółowy harmonogram można znaleźć na stronie organizatorów. Powodzenia!

Oficjalna strona turnieju

W rozegranym w dniu 23 września turnieju Michał Janicki i Mateusz Niczyporuk zakończyli rozgrywki na odpowiednio 6 i 7 miejscu. Każdy z nich zdobył 8 punktów. Zwyciężył A. Szwarcman (12 pkt) przed A. Georgievem (11 pkt) oraz M. Dolfingiem.

24 września rozpoczęły się rozgrywki klasyczne. Zaplanowano, iż codziennie będą rozgrywane 2 partie. Po pierwszym dniu rozgrywek w turnieju prowadzi Michał Janicki (4 pkt). Mateusz Niczyporuk posiada na swoim koncie 2 punkty. Wyniki rundy 1 i 2 naszych reprezentantów przedstawiają się następująco:

Runda I
Michał Janicki 2 – 0 Jose Pereira Bonfirm (1:1;2:0)
Mateusz Niczyporuk 1 – 1 Alexander Szwarcman (1:1;1:1)

Runda II
Edi Edmilson Rogerio 0 – 2 Michał Janicki (0:2;1:1)
Mateusz Niczyporuk 1 – 1 Alexander Georgiev (1:1;1:1)

W ostatni dzień Mistrzostw Świata polscy zawodnicy grali o miejsca 5-8. Przed południem Michał zremisował z Brazylijczykiem Massola co niestety nie dało mu awansu do pierwszej 6, Mateusz zremisował z Vasylem Pikiniarem i awansował do kolejnej fazy turnieju. W ostatniej rundzie turnieju Michał Janicki pokonał V. Pikiniara i ostatecznie zajął siódme miejsce. Mateusz zremisował z Massolą i dzięki przewadze jednego pkt. z poprzedniej fazy turnieju zajął ostatecznie piąte miejsce.

Dzięki bardzo dobrym rezultatom reprezentantów Polski w Brazyli, uzyskali oni prawo o startu w IMSA World Mind Games 2017.