Mistrzostwa Świata Kobiet 2013

778
200px_natalia_sadowska

200px_natalia_sadowskaPojutrze w Ułan Bator (Mongolia) rozpoczynają się Mistrzostwa Świata Kobiet w warcaby 100-polowe. W mistrzostwach startuje reprezentantka naszego kraju Natalia Sadowska (Mazovia Mińsk Mazowiecki).

Natalia tydzień temu zwyciężyła w Wageningen w bardzo prestiżowym turnieju zaliczanym do cyklu Pucharu Świata i obecnie jest druga w klasyfikacji generalnej PŚ z dużymi szansami na końcowe zwycięstwo w 2013 roku. Ostatnim turniejem, który zaliczany jest do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata są właśnie Mistrzostwa Świata Kobiet (tylko turniej główny).

Mistrzostwa w Ułan Bator rozpoczyna turniej w grze aktywnej (2 października, od 04:00 czasu polskiego). Dzień później zostanie rozegrany turniej w grze błyskawicznej (3 października, od 03:00 czasu polskiego). Turnieje w grze aktywnej oraz błyskawicznej mają otwarty charakter. Natomiast od 4 do 15 października potrwa turniej główny, w którym wystartuje 16 najlepszych zawodniczek Świata. Zagrają systemem każda z każdą zawodniczką. Rozgrywki można będzie śledzić na żywo (m.in. kamery internetowe) na oficjalnej stronie organizatorów – World Championship 2013 Ulaanbaatar. Pula nagród w turnieju to blisko 90 tysięcy złotych.

Najlepsze 12 zawodniczek (11 + 1 miejsce dla reprezentantki Chin) całego cyklu Pucharu Świata (na dzień 16 października 2013) zagra w grudniu w Pekinie w SportAccord World Mind Sports Games. W 2012 roku turniej okazał się dużym sukcesem organizatorów, obejrzało go blisko 70 milionów gospodarstw domowych. Transmisja z turnieju dostępna była w 64 krajach. W ubiegłym roku Natalia Sadowska zajęła tam III miejsce. W tym roku ma już awans do Pekinu zapewniony. Jednak jest szansa, że w Pekinie zagra druga nasza reprezentantka Arleta Flisikowska (Zuch Rychlik), ale zależy do od wielu czynników i dopiero po MŚK będzie wszystko jasne.