Mistrzostwa Świata

943
groendaijl
groendaijlW Emmen trwają Mistrzostwa Świata. Do końca pozostały trzy rundy. Rewelacyjnie spisuje się siedemnastoletni Jan Groenendijk (za zdjęciu). Aktualnie to on właśnie jest głównym rywalem Georgiewa w walce o tytuł a nie jak tego się spodziewano R.Boomstra.
Groenedijk znakomicie rozpoczął turniej i po szóstej rundzie został samodzielnym liderem. Po porażce w rundzie ósmej w Boomstrą wydawało się że sytuacja wraca ‘do normy’ czyli Boomstra walczy o tytuł dla Holandii. Nastolatek z Waageingen w kolejnych rundach znalazł jednak sposób na pokonanie dwóch warcabistów z Afryki (pewnie pomógł wrześniowy wyjazd na mecze towarzyskie w Afryce) i nie tylko dogonił liderów, ale sam został liderem mając największą ilość zwycięstw. Dopiero wczoraj obrońca tytułu odskoczył na jeden punkt po wygranej z Sambem.
Trenerzy, instruktorzy klubowi i zawodnicy winni zwrócić uwagę nie tylko na partie, lecz również na zamieszczane na stronach turnieju[analizy partii]. Co prawda po holendersku, ale w XXI wieku nie stanowi to większego problemu. Prośba do młodych zawodników – korzystajcie z tych materiałów! Na pewno robią to wasi rywale z innych krajów!
Tegoroczne MŚ rozgrywane są z pulą nagród niemal cztery razy mniejszą niż dwa lata temu w Ufie. Od niepamiętnych dla piszącego ten tekst czasów, nie ma choćby najskromniejszego biuletynu turniejowego.
Trzeba chyba trzymać kciuki za holenderskich rywali Georgiewa?