Natalia Sadowska najlepsza w IMPK!

857

W rozegranych w dniach 26-30.09.2012 XXII Mistrzostwach Polski Kobiet w warcabach 64-polowych w Mińsku Mazowieckim zwyciężyła Natalia Sadowska, która w 7 rundach zdobyła 12 punktów. Drugie miejsce zajęła Arleta Flisikowska a trzecie Magda Pawłowska. Obie zawodniczki zgromadziły na swoim koncie 10 punktów.

W klasyfikacji drużynowej w tych mistrzostwach wygrały zawodniczki klubu Grom Złota Dama Poczesna (Monika Pyrcz i Aneta Sobiegraj), które zdobyły łącznie 16 punktów w turnieju. Drugie miejsce przypadło zawodniczkom Mazovii Mińsk Mazowiecki (Natalia Sadowska, Kamila Biernat) a trzecie Roszadzie Lipno (Magda Pawłowska, Agnieszka Szymańska). Obie drużyny zdobyły łącznie

15 punktów i wygrała „Mazovia”, dzięki lepszemu stosunkowi zajętych miejsc w turnieju indywidualnym.

W grze błyskawicznej najlepsza także okazała się Natalia Sadowska (15 punktów). Dzięki wygranej w bezpośrednim pojedynku drugie miejsce przypadło Magdzie Pawłowskiej a trzecie Arlecie Flisikowskiej (zdobyły po 14 punktów).

Klasyfikację drużynową w tym turnieju wygrały zawodniczki pierwszej drużyny „Mazovii” (Natalia Sadowska, Marta Stangret), które łącznie zdobyły 23 punkty. Drugie miejsce przypadło Roszadzie Lipno a trzecie klubowi z Poczesnej. Obie te drużyny grały w takich samych składach jak w turnieju głównym i zdobyły kolejno 20 i 18 punktów.