MAZOVIA pany

764

Po raz pierwszy w historii Miejski Klub Sportowy MAZOVIA Mińsk Mazowiecki zwyciężył w Drużynowych Mistrzostwach Polski, które rozegrano w weekend majowy w Mińsku Mazowieckim. W decydującym o złotym medalu meczu liderka zespołu z Mińska Mazowieckiego, brązowa medalistka z Lille oraz Pekinu, Natalia Sadowska pokonała aktualnego mistrza Polski Damiana Reszkę i zapewniła swojemu klubowi zwycięstwo 5:3. Dzięki temu zwycięstwu Mazovia zrównała się punktami meczowymi z drużynami z Gniezna oraz Błonia. Wymienione drużyny zdobyły po 8 punktów meczowych i o kolejności na podium decydowały punkty indywidualne, których najwięcej zdobyła Mazovia (30 małych punktów). Drugie miejsce zajął Lokator Gniezno (29), a trzecie Olymp Błonie (26). W grze błyskawicznej najlepszy był Lokator Gniezno, przed Mazovią, a trzecie miejsce, podobnie jak w turnieju głównym, zajął Olymp Błonie.

Klasyfikacja końcowa: XXXVIII Drużynowe Mistrzostwa Polski | XVIII Drużynowe Mistrzostwa Polski w grze błyskawicznej