Mazovia oraz wielkopolska najlepsze w 2010 roku!

688

Po podliczeniu współzawodnictwa klubowego za rok 2010 okazało się że z niewielką przewagą (64 punktów – przyp. autor) wygrała drużyna Mazovii Mińsk Mazowiecki nad Roszadą Lipno, a trzecia w klasyfikacji jest drużyna aktualnego Mistrza Polski – Zuch Rychlik (561 punktów – przyp. autor). Wśród województw zdecydowana dominacja wielkopolskiego oraz mazowieckiego nad pozostałymi województwami. Ale po raz kolejny wielkopolska górą (2058 punktów – przyp. autor), drugie miejsce mazowieckie (1845 punktów – przyp. autor), a trzecie dolnośląskie (607 punktów – przyp. autor).

We współzawodnictwie klubowym nie uwzględniono dwóch turniejów, gdyż nikt nie pomyślał, aby je dodać do regulaminu. Są to 1. Drużynowe Mistrzostwa Polski w grze błyskawicznej oraz półfinały 20. Indywidualnych Mistrzostw Polski w warcabach klasycznych. Natomiast finał 20. Indywidualnych Mistrzostw Polski w warcabach klasycznych zaliczony jako INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POLSKI W WARCABACH KLASYCZNYCH. Jak co roku Mistrzostwa Polski Seniorek oraz Seniorów Starszych oraz Mistrzostwa Europy Weteranów zaliczone zgodnie z punktacją Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

Do współzawodnictwa klubowego za 2009 roku dodałem jeszcze dwa turnieje, które nie wpłynęły na kolejność klasyfikacji . Są to Mistrzostwa Świata w grze błyskawicznej oraz Mistrzostwa Europy w grze błyskawicznej.

Wyniki ogólne oraz szczegółowe można oglądać tutaj, a komentarze oraz nowe pomysły co do sposobu podliczania, punktacji proszę pisać na forum warcaby.org.