Józef Bajdak mistrzem województwa świętokrzyskiego

830

Józef Bajdak z Hetmana Lublin został mistrzem województwa świętokrzyskiego w warcabach 100-polowych w zawodach, które rozegrane zostały w niedzielę w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku.

Pomimo, że do zawodów zgłosiło się tylko 6 zawodników, w patio MCK nie zabrakło emocji. Józef Bajdak (Hetman Lublin), uznawany za faworyta, wygrał wszystkie pojedynki, ale już sprawa pozostałych dwóch miejsc na podium rozstrzygnęła się w ostatniej kolejce, w pojedynku, który zakończył się jako ostatni w turnieju. Drugie miejsce zajął Tomasz Marczuk (OKS Sokół Wrocław), który pokonał w bezpośrednim pojedynku Macieja Wójcika z Kieleckiego Towarzystwa Warcabowego.

Najwięcej braw zebrał 12-letni Mateusz Wzorek z Kielc, najmłodszy uczestnik turnieju. Nie wygrał co prawda żadnej partii, ale walczył z godnym podziwu zaangażowaniem. Obserwatorzy zgodnie przyznawali, że objawił się w dyscyplinie duży talent.

Uczestnicy otrzymali puchary, pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Jerzy Jabłoński z Kieleckego Towarzystwa Warcabowego, który był organizatorem i jednocześnie sędzią zawodów zapowiedział zorganizowanie okolicznościowego turnieju z okazji tegorocznych Dni Skarżyska.