II Olimpiada Sportów Umysłowych – Lille 2012

839

W dniach 9-23 sierpnia zostanie rozegrana po raz drugi Olimpiada Sportów Umysłowych (2nd World Mind Sport Games). Zawody odbędą się w Grand Palais w Lille w północnej Francji. W warcaby 100-polowe (wszystkie turnieje otwarte, każdy może zagrać, po wcześniejszym zgłoszeniu na stonie WMSG) turniej główny odbędzie się w dniach 10-18 sierpnia, następnie dzień przerwy i rozgrywki w grze aktywnej oraz błyskawicznej (indywidualnie oraz drużynowe). W warcaby 64-polowe (limit zawodników ustalony przez FMJD 64) turniej główny odbędzie się w dniach 16-21 sierpnia, natomiast kolejnego dnia odbędzie się turniej w grze błyskawicznej. Turnieje w warcaby 64-polowe rozgrywane będą w dwóch odmianach warcabów – w warcaby rosyjskie zagrają panie, natomiast w warcaby klasyczne panowie.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach poświęconych II Olimpiadzie Sportów Umysłowych, tj. warcaby 100polowe (FMJD), warcaby 64-polowe (FMJD 64), Międzynarodowa Federacja Sportów Umysłowych.

Kadra Polski na II Olimpiadę Sportów Umysłowych:

1. warcaby 100-polowe:

kobiety: Arleta Flisikowska (aktualna mistrzyni Polski), Natalia Sadowska (aktualna wicemistrzyni Polski) oraz Katarzyna Mederska (aktualna II wicemistrzyni Polski),

mężczyźni: Damian Reszka (aktualny mistrz Polski), Oskar Budis (aktualny wicemistrz Polski) oraz Mariusz Ślęzak (aktualny II wicemistrz Polski).

2. warcaby 64-polowe:

kobiety: Magda Pawłowska (aktualna wicemistrzyni Polski), Aneta Sobiegraj (aktualna II wicemistrzyni Polski),

mężczyźni: Michał Janicki (aktualny mistrz Polski), Filip Kuczewski (aktualny wicemistrz Polski).