I Otwarte Mistrzostwa Wałbrzycha w warcabach 64-polowych

878

13 grudnia 2014 roku w sobotę, w Restauracji przy Starej Kopalni we Wałbrzychu odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Wałbrzycha w warcabach 64 polowych, które zostały zorganizowane w głównej mierze przez Pana Kazimierza Kaczugę, mieszkańca tego miasta i zawodnika wrocławskiego Sokoła Wrocław. W turnieju wzięło udział 18 zawodników reprezentujących m.in takie kluby, jak Czarna Damka Lututów, Grom Złota Dama Poczesna, OKS Sokół Wrocław, a także gospodarzy. Został on rozegrany systemem szwajcarskim na etapie 7 rund, 10 minut na zawodnika. Pierwsze miejsce zajął Marcin Chęsiak (12 punktów) z Sokoła, zaraz zanim uplasował się Przemysław Oderkiewicz (Lututów), a na najniższym stopniu podium znalazła się Monika Pyrcz z Poczesnej. Turniej przebiegał w bardzo przyjaznej atmosferze i został uwieńczony zwiedzaniem Centrum Nauki i Sztuki przy Starej Kopalni Węgla. W perspektywie kilku miesięcy do przodu planowana jest organizacja I Otwartych Mistrzostw Dolnego Śląska w warcabach 100 polowych, na które już teraz Państwa zapraszamy.