Frerik Andriessen najlepszy w Żurominie !

841

W zakończonym w dniu dzisiejszym XI Międzynarodowym Turnieju Ziemi Zawkrzeńskiej zwyciężył Holender Frerik Andriessen. Był niepokonany i zdobył on 15 punktów, notując tylko 3 remisy. Drugie miejsce zajął Andrejs Cehanovichs (Łotwa), który lepszym wartościowaniem wyprzedził Oskara Budisa (3 miejsce) oraz Władysława Splendera (Białoruś), który uplasował się tuż za podium. Zdobyli oni po 13 punktów. W turnieju wystartowało 96 zawodników, wśród których w 4 grupach wiekowych w podziale na płeć najlepsi zostali nagrodzeni. Równieżi zostały rozdane nagrody specjalne – dla najlepszych zawodników niewidomych i słabowidzących oraz książki dla najlepszej młodzieży ufundowane przez Henka Stoopa. Turniej był dofinansowany przez Mazowiecki Urząd Marszałkowski w wysokości 5 tys. zł., z Urzędu Powiatu Żuromińskiego zakupiono Puchary i dofinansowano zakwaterowanie w wysokości 1 tys. zł, a Urząd Miasta Żuromin wręczył dla najlepszego zawodnika słabowidzącego lub niewidomego cyfrowy aparat fotograficzny.

XI Międzynarodowy Turniej Ziemi Zawkrzeńskiej – klasyfikacja końcowa | relacja na żywo | Galeria (foto Andrew Tjon A Ong)