Finał Grand Prix Polski

459
2 października 2022 r w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Lipnie odbyła się ostatnia X runda cyklu Grand Prix Polski 2022. Sześć turniejów (z dziesięciu) wyłoniło zwycięzców całego cyklu warcabowych zmagań.
 
Poniżej relacja z turnieju Pani  Renaty Zyber-Moszak:
 
Organizatorem Grand Prix Polski 2022 z upoważnienia Polskiego Związku Warcabowego był Wielkopolski Związek Warcabowy przy współpracy z następującymi klubami: UKS Roszada Lipno, UKS Komorzanka Komorze, OKS Sokół Wrocław, MKSW Pat Miejska Górka, LKS Czarna Damka Lututów, UKS Złota Korona Środa Śląska, SRW Rychlik, Jutrzenka Częstochowa, GZ LZS Darłowo, LZS Senet Janikowo.
 
Przy warcabnicach rozegrano po 7 rund z tempem 15min+5 sekund na ruch na zawodnika. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał sędzia główny – Arkadiusz Biadasiewicz.
 
KLASYFIKACJA KOŃCOWA
 
Ekstraliga Mężczyźni:
– I miejsce – Sebastian Wieczorek – LKS Czarna Damka Lututów
– II miejsce – Amadeusz Zyber- Moszak – UKS Roszada Lipno,
– III miejsce – Marcin Wocial – GKS Diagram Mińsk Mazowiecki
 
Ekstraliga Kobiety:
– I miejsce – Alona Hubarieva – UKS Roszada Lipno,
– II miejsce – Aleksandra Łukomska – UKS Komorzanka Komorze
– III miejsce – Patrycja Tomczak – UKS Komorzanka Komorze
 
W kategorii do lat 16:
– I miejsce – Mateusz Wysokiński – UKS Roszada Lipno
– II miejsce Aleksander Zawitaj – MUKS Wieża Kórnicka Kórnik
– III miejsce – Tymoteusz Zawitaj – MUKS Wieża Kórnicka Kórnik
 
W kategorii Młodziczek:
– I miejsce – Zosia Wideł – UKS Roszada Lipno. 
– II miejsce Maja Rydz – UKS Komorzanka Komorze
– III miejsce – Magdalena Pauszek – SRW Rychlik
 
W kategorii Młodzików:
– I miejsce – Krzysztof Delalicz De Laval – LSWKS Złote Piony Bielawa
– II miejsce – Jakub Ilasz – SRW Rychlik
– III miejsce – Radosław Leśniewski – UKS Roszada Lipno
 
W kategorii Orliczek:
– I miejsce – Maja Warzywoda – UKS Komorzanka Komorze
– II miejsce – Katarzyna Dobiała – UKS Roszada Lipno,
– III miejsce – Natalia Zaremba – UKS Komorzanka Komorze
 
W kategorii Orlików:
– I miejsce – Franciszek Żukrowski – UKS Komorzanka Komorze
– II miejsce – Wiktor Grzebyszak – UKS Komorzanka Komorze
– III miejsce – Oskar Hofmański – UKS Komorzanka Komorze
 
W kategorii Żaczek:
– I miejsce -Wiktoria Bednarek – UKS Komorzanka Komorze
– II miejsce – Danuta Bożejewicz – UKS Komorzanka Komorze
– III Kinga Zdrojowa – UKS Komorzaka Komorze
 
W kategorii żaków :
– I miejsce – Nikodem Brzozowski – UKS Roszada Lipno
– II miejsce – Adam Przydryga – USK Komorzanka Komorze
– III miejsce – Michał Leśniewski – UKS Roszada Lipno
 
Dodatkowymi kategoriami były kategorie + 50:
– I miejsce – Marcin Grzesiak – UKS Struga Marki
– II miejsce – Grzelak Arseniusz – OKS Sokół Wrocław
– III miejsce – Ireneusz Wieczorek – LKS Czarna Damka Lututów
 
Zwycięzcy otrzymali puchary i nagrody rzeczowe w młodszych grupach wiekowych oraz nagrody finansowe w starszych grupach wiekowych. Organizator przewidział również upominki dla najmłodszych i najstarszych zawodników Grand Prix.
Dekoracji wręczenia pucharów dokonali goście zaproszeni, a zarazem sponsorzy turnieju – panie Anna Wolarczak- Dyrektor Oddziału Santander Bank i Marika Nowacka- Doradca Klienta oraz Bartosz Zięba – Przewodniczący Rady Gminy Lipno, a także Magda Pawłowska – międzynarodowy sędzia warcabowy.
Ogromne podziękowania kierujemy dla  sponsorów za umożliwienie przeprowadzenia cyklu spotkań warcabowych:
– Urząd Gminy Lipno,
– GOK Lipno,
– Santander Bank
– Wielkopolski Związek Warcabowy,
– UKS Roszada Lipno,
– Runoland,
– oraz wspaniałym rodzicom za pomoc i przepyszne wypieki.
Dziękujemy paniom Jolancie Leśniewskiej, Romie Brzozowskiej i Magdzie Pawłowskiej za przygotowanie ciepłego posiłku na X runde GP.