Filip Kuczewski Mistrzem Polski 2022!

1192
W niedzielę 04 września 2022 zakończył się Finał 46. Mistrzostw Polski w warcabach 100-polowych w Ustrzykach Dolnych.

W 46. finale Mistrzostw Polski grało 12stu najlepszych warcabistów w Polsce.

Turniej rozgrywany był na dystansie 11 rund. Rywalizacja była tak zacięta, że o tytule, przy równej ilości zdobytych punktów, zdecydował lepszy wynik z trzecim zawodnikiem.

Ostatecznie klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:

To pierwszy złoty medal Filipa w Mistrzostwach Polski w warcabach 100polowych.

Filip startował w Mistrzostwach Polski 4 razy i do tej pory zdobył jeden, brązowy medal.
Warto dodać, że Filip jest również aktualnym Mistrzem Polski w warcabach 64polowych!

Karol Cichocki (LKS Olymp Błonie) nie obronił tytułu z roku 2021 i zdobył srebrny medal.

Brązowym medalistą został 17letni Amadeusz Zyber-Moszak (UKS Roszada Lipno), a był to jego dopiero czwarty start w finale!

Organizatorem mistrzostw był Urząd Miasta Ustrzyki Dolne oraz Polski Związek Warcabowy.
Sponsorem głównym był CC Games, producent najpopularniejszej aplikacji do gry w warcaby na telefon oraz portalu https://checkers.online/

Zapraszamy na stronę turnieju, gdzie można znaleźć wyniki, partie, zdjęcia i statystyki.