Dublet Flisikowskiej

1958
XVII Mistrzostwa Polski Mężczyzn
w Grze Aktywnej w Warcabach Stupolowych (100)
W sobotę 3 lutego w szubińskim I LO im. Stanisława Wyspiańskiego odbyły się oficjalne finały XVII Mistrzostw Polski w Grze Aktywnej w Warcabach Stupolowych (100) z udziałem najlepszych warcabistów z całego kraju. Na uroczystym rozpoczęciu turnieju byli obecni: burmistrz Szubina Artur Michalak i dyrektor LO Elżbieta Kłosowska – Hilscher. Mistrzem Polski mężczyzn został Karol Dudkiewicz (LKS Olymp Błonie), a na kolejnych miejscach podium znaleźli się: Filip Kuczewski (UKS Roszada Lipno) i Mariusz Ślęzak (LKS Czarna Damka Lututów). Mistrzostwo Polski kobiet zdobyła Arleta Flisikowska (LKS Zuch Rychlik), która wyprzedziła Katarzynę Stańczuk (LKS Olymp Błonie) i Martę Bańkowską (UKS Struga Marki). W obu imprezach startowało 53 warcabistów (36 mężczyzn i 17 kobiet). Obowiązki sędziego głównego sprawowała Wioletta Flisikowska, kierownictwo championatu spoczywało w rękach Piotra Szybowicza, a nad całością z ramienia LO czuwała Lidia Leciejewska. Turniej wspomagali: Urząd Miasta i Gminy Szubin i szczecińska firma PC-Best.
XXXVI Mistrzostwa Polski Mężczyzn i Kobiet w Grze Błyskawicznej
w Warcabach Stupolowych (100)

W niedzielę 4 lutego w szubińskim I LO im. Stanisława Wyspiańskiego odbyły się oficjalne finały XXXVI Mistrzostw Polski w Grze Błyskawicznej (3 minuty na partię + 2 doliczane sekundy na każde posunięcie) w Warcabach Stupolowych (100) z udziałem czołowych warcabistów z całego kraju. Na uroczystym rozpoczęciu turnieju byli obecni: wiceburmistrz Szubina Krystyna Sichel i dyrektor LO w Szubinie Elżbieta Kłosowska – Hilscher.

Złoty medal Mistrzostw Polski w Grze Błyskawicznej w Warcabach Stupolowych wywalczył Łukasz Kosobudzki (MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki), srebrny medal Karol Dudkiewicz (LKS Olymp Błonie), a brązowy medal Damian Jakubik (UKS Lokator Gniezno). Tytuł mistrzyni Polski w grze błyskawicznej w warcabach stupolowych zdobyła Arleta Flisikowska (LKS Zuch Rychlik), wicemistrzynią Polski została Katarzyna Stańczuk (LKS Olymp Błonie), drugą wicemistrzynią okazała się Marta Stangret (MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki).

W obu imprezach startowało 51 warcabistów (35 mężczyzn i 16 kobiet). Obowiązki sędziego głównego sprawowała Wioletta Flisikowska, kierownictwo championatu spoczywało w rękach Piotra Szybowicza, a nad całością z ramienia LO czuwała Lidia Leciejewska. Turniej wspomagali: Urząd Miasta i Gminy Szubin i szczecińska firma PC-Best.