Damskie podium 42 Mistrzostw Polski

1505

Zakończył się finał 42 Mistrzostw Polski. Rundę przed końcem złoty medal zapewniła sobie Natalia Sadowska (Mazovia Mińsk Mazowiecki). Dzisiaj podium uzupełniły kolejne dwie panie – Marta Bańkowska (Struga Marki) i Arleta Flisikowska (Zuch Rychlik). Najlepszy wśród mężczyzn – Ł. Kosobudzki (Mazovia).

Co ciekawe, weteran turnieju – Leon Mikulicz (Admirał), jest jedynym który uzyskał dodani bilans grając z paniami. Wszystkie trzy panie zapewniły już sobie udział w przyszłorocznym finale.

Od lewej: sędzia główny turnieju, sędzia międzynarodowy Jan Kotek, Pani Bogna Tokarska, Kierownik Działu Informacji Naukowej i Promocji Książnicy Pomorskiej. M. BańkowskaN. SadowskaA. FlisikowskaJacek Pawlicki, szef firmy PCBEST, sponsora turnieju.

W czasie turnieju eksponowany był zbiór literatury z kolekcji J. Pawlickiego. Zbiór ten został przekazany do archiwum Książnicy Pomorskiej. W ten sposób Książnica Pomorska jest prawdopodobnie jedyną placówką, która ma w swoich zbiorach absolutnie wszystkie książki warcabowe wydane w Polsce, poczynając od książeczki X. Adamskiego z 1918 roku. Do zbiorów Książnicy trafiły również wszystkie roczniki Polskich Warcabów, Szaszek i Szaszenogo Miru.