Damian Reszka mistrzem Polski 2014

880

Reprezentant Lokatora Gniezno Damian Reszka zdobył tytuł mistrza Polski w 2014 roku. Obok niego na podium znaleźli się Oskar Budis (Sokół Wrocław) oraz Łukasz Kosobudzki (Mazovia Mińsk Mazowiecki).

Dla Damiana jest to czwarty tytuł mistrzowski, a ogólnie siódmy medal indywidualnych mistrzostw Polski w karierze. Swoje poprzednie tytuły zdobył w latach 2007, 2010 oraz 2012 roku. W tym roku był bezkonkurencyjny, wygrał z przewagą 3 punktów nad drugim w tabeli Oskarem Budisem, który popisał się mocnym finiszem zdobywając 4 punkty ostatniego dnia zawodów. Trzecie miejsce drugi rok z rzędu przypadło Łukaszowi Kosobudzkiemu. Obaj z Oskarem zdobyli po 13 punktów.

Turniej finałowy 38. IMP był bardzo wyrównany, o czym świadczy niska rezultatywnośći – tylko 26%, czyli co 4 rozegrana w mistrzostwach partia kończyła się zwycięstwem jednej, bądź drugiej strony. Jest to najniższy wynik od 2007 roku, gdzie w Gnieźnie uzyskano dokładnie taki sam wynik i co ciekawe, również zwyciężył Damian Reszka.

Po raz drugi w historii w tegorocznym finale startowały dwie nasze najlepsze Panie, czyli Natalia Sadowska oraz Arleta Flisikowska. W tym roku Natalia zdobyła 10 punktów i zajęła piątą pozycję, a Arleta tylko punkt mniej i była dopiero jedynasta. Poprzednio taka sytuacja miała miejsce w 2011 roku w Makowicach, wtedy Natalia zdobyła punkt więcej niż teraz, a zajęła jedno miejsce dalej, a Arleta miejsce identyczne jak poprzednio, tylko zdecydowana poprawa punktowa.

Klasyfikacja końcowa 38. Mistrzostw Polski | Statystyki Mistrzostw Polski (plik PDF)

Partie: serwis Toernooibase KNDB

Galeria zdjęć: CSiR Sępólno Krajeńskie | ZS26 Bydgoszcz (foto Piotr Szybowicz)