Błyskawicznie w Poznaniu!

473

W miniony weekend w Poznaniu rozegrano mistrzostwa Polski w warcabach w grze błyskawicznej. Nie obyło się bez niespodzianek.

W sobotę rozegrano turniej w warcaby klasyczne (tzw. latająca warcaba). Zwyciężył w nim zawodnik reprezentujący Olymp Błonie Karol Dudkiewicz. Na drugim miejscu mistrzostwa zakończył Mateusz Niczyporuk (Roszada Lipno), a na najniższym stopniu podium stanął Krzysztof Kuźniar (Diagram Mińsk Mazowiecki). Wśród pań zwyciężyła Natalia Sadowska (Mazovia Mińsk Mazowiecki), drugie miejsce zajęła Arleta Flisikowska (Zuch Rychlik), trzecia była Patrycja Chrząszcz (Senet Janikowo).

Natomiast w niedzielę rozegrano po raz 31 mistrzostwa Polski w warcaby 100-polowe w grze błyskawicznej. Złotym medalistą w grze błyskawicznej został Łukasz Kosobudzki (Mazovia Mińsk Mazowiecki), srebrny medal przypadł dla Karola Dudkiewicza, natomiast brązowy medal zdobył Piotr Chmiel reprezentujący Admirał Szczecin.

W dwuboju warcabowym (suma zajętych miejsc z dwóch dni) o puchar firmy PCBEST najlepszy był Karol Dudkiewicz, drugie miejsce w klasyfikacji zajęła Natalia Sadowska, a na trzecim miejscu uplasował się Marek Knioła (Diagram Mińsk Mazowiecki).

W mistrzostwach nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez AZS przy Politechnice Poznańskiej, a puchary przez Urząd Miasta w Poznaniu.

Klasyfikacja końcowa: warcaby klasyczne | warcaby 100-polowe | galeria zdjęć