Awanse Polaków w Pucharze Świata!

816
200px_natalia_sadowska

200px_natalia_sadowskaDzięki zwycięstwu w Wageningen Natalia Sadowska awansowała na drugą pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Natalia na swoim koncie ma 210.84 punktów i o 7.34 punktu wyprzedza trzecią Rosjankę Tamarę Tansykużunę. Pierwsza w klasyfikacji generalnej Łotyszka Zoja Gołubiewa posiada 248 punktów. Do klasyfikacji generalnej zalicza się punkty zdobyte w ostatnich czterech turniejach rangi Pucharu Świata. Obie zawodniczki, tj. Natalia oraz Zoja uczestniczyły uczestniczyły w trzech (na cztery) turniejach zaliczanych do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Natalia nie grała w Ufie (Bashkortostan Open), natomiast Zoja w Lille (2nd World Mind Sport Games). Kolejna okazja dla Natalii na zdobycie punktów PŚ to Mistrzostwa Świata kobiet 2013, które od 4 do 15 października w Ułan Bator (Mongolia).

Pozostali startujący w Wageningen Polacy również zyskali. Arleta Flisikowska zdobyła 22 punkty Pucharu Świata i z 30.50 punktami awansowała na 24 pozycję. Ma szansę zagrać w Pekinie podczas SportAccord World Mind Games 2013, wszystko wyjaśni się w połowie października po rozegraniu Mistrzostw Świata kobiet. Łukasz Kosobudzki awansował z 57 na 46 pozycję. Obecnie posiada 19.67 punktów. Z kolei Damian Reszka ma w sumie 19.33 punktów i awansował z 67 na 48 miejsce. U mężczyzn na pierwsze miejsce wskoczył zwycięzca z Wageningen Roel Boomstra (Holandia), który na swoim koncie ma 332.33 punktów, drugi jest aktualny mistrz Świata Aleksander Georgiew (Rosja) z 305.33 punktami.

W załączeniu aktualna klasyfikacja Pucharu Świata oraz miejsca pozostałych Polaków.